25 Ocak 2018 Facebook Çöktü Mü?

25 Ocak 2018 Facebook Çöktü Mü?

61
0
PAYLAŞ

Facebook’ta an itibariyle bazı sıkıntılar yaşanıyor. Facebook, ana sayfa problemleri yaşanırken Instagram ve WhatsApp üzerinde de erişim problemleri var.

facebook çöktü

Sosyal medya devi olan Facebook’ta 25 Ocak 2018 saat 21:30 civarlarında bir süredir erişim sorunu yaşanıyor. Dünya genelinde sorun devam ederken Türkiye’de de bağlantı sorunu devam ediyor. Yaşanan bağlantı sorunu akıllara ‘Facebook çöktü mü?’ sorusunu getirdi. Peki, Facebook çöktü mü? Facebook neden açılmıyor? Facebook ne zaman düzelecek?

FACEBOOK VE INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Saat 18.00’dan beri küresel çapta Facebook ve Instagram’da bağlantı sorunları yaşanıyor. Hesap erişimlerinde sıkıntı yaşanan Facebook ve Instagram’da bağlantı sorunu hala devam ediyor. Sorunun şuan neden kaynaklandığı bilinmese de Türkiye Cumhuriyeti üzerinde mi yoksa Dünya geneli bir problem oldupu henüz bilinmiyor. Kullanıcılar Facebook’a giriş, kullanım ve uygulama erişiminde sorun yaşıyorlar.

HACKER SALDIRISI MI?

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise Facebook ve Instagram servis sağlayıcılarına büyük bir hacker saldırısı olabileceği ile ilgili paylaşımlarda bulunuyor. Facebook ve Instagram’da yaşabnan erişim sorununun kaynağında hacker saldırısının mı yoksa başka bir sebebin mi yattığı şirketin yapacağı açıklamanın ardından netlik kazanacak.

‘FACEBOOK VE INSTAGRAM YAVAŞ’

Herkes ‘facebook ve instagram neden açılmıyor’ sorusunun yanıtını ararken bazı kullanıcılar da hesaplarına erişim sağlayabildiklerini fakat ciddi bir yavaşlamanın söz konusu olduğunu dile getiriyor. Bazı kullanıcıların hesaplarına giriş yapamaması bazı kullanıcıların ise giriş yaptıktan sonra hesaplarında yavaşlama yaşaması sorunun kaynağında bir hacker saldırısının olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

ŞİRKETTEN RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Facebook’tan sorunla ilgili standart koşullarda kullanıcılara sunulan ‘bakım’ mesajları iletildi. Bu mesajın ardından bazı kullanıcıların hesaplarına ulaşabildiği fakat yavaşlama sorununun sürdüğü öğrenildi.

 

 

PAYLAŞ
Önceki İçerik19 Ocak 2018 Günlük Koç Burcu Yorumu
Sonraki İçerikKlavyede Tık (Onay) İşareti Nasıl Yapılır?
1985 yılında Ankara'da dünyaya geldim. Uzun yıllar teknoloji sektöründe, farklı alanlarda görev yaptım. Daha sonra trend olan içeriklere rastlamam, beni Ekliyo ile tanıştırdı. Artık güncel bilgileri ve gelişen dünya yeniliklerini sizlere anbean paylaşıyorum.

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ