Ana sayfa Bilgi Dünya Tatlısı Gülüşü ve Cana Yakın Duruşuyla Zarif Bir Kadın: Bergüzar Korel

Dünya Tatlısı Gülüşü ve Cana Yakın Duruşuyla Zarif Bir Kadın: Bergüzar Korel

280
0

Aslında hepimizin çokta yakından tanıdığı birisi o; Bergüzar Korel. Her hafta perşembe akşamları ekranlarımızı süsleyen ve gözünden yaş hiç eksik olmadan verdiği mücadele ile gönlümüzün derinliklerinde geniş yer alıyor. İşte uzun boyu, iri gözleri ve herşeyi ile Bergüzar Korel’i yakından tanıyalım..

Tanju Korel, Hülya Darcan çiftinin kızları olarak 27 Şubat 1982 yılında İstanbul’da doğdu.

Bergüzar Korel Babası ve Annesi

Tam adı Bergüzar Gökçe Korel, çocukluğunu Ulus’ta geçirdi. İlk öğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini Yıldız Koleji’nde yaptı. Kolejden mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü tamamladı.

Almış olduğu rollerdeki oyunculuğuyla bizlere gerçekten hayatını oyunculuk için adadığını ve oyunculuğun onun genlerinde var olduğunu göstermiştir.

Bergüzar Korel

Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdikten sonra, Hollywood yıldızlarından Nicole Kidman ve Tom Hanks’in oyuncu koçluğunu yapan Susan Baston ile bir süre çalışarak, oyunculuğunu iyice pekiştirdi.

Kurtlar Vadisi Irak ile sinemaya giriş yaparak insanların hafızasında “Kim bu esmer kız?” düşünceleriyle bile gelecek yılların popülarite sinyalini veriyordu.

Bergüzar Korel Kurtlar Vadisi Irak

Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.

Tabi TV dizisi olarak dönüm noktası olan ve bizlerin hayatında bıraktığı en büyük iz: Şehrazat Evliyaoğlu rolü..

Bergüzar Korel Halit Ergenç Binbir Gece

Bir dönemin efsane dizilerinden olan Binbir Gece dizisini unutmamak olmazdı. Her bölümünü iple çekerdik. Şehrazat ve Onur arasında geçen her olay âdeta sohbetlerimizin baş köşesinde yer alırdı. Biz dizi olarak gördüklerimiz Bergüzar Korel ve Halit Ergenç çiftinin gerçek hayatta da yollarının kesişmesine neden oldu.

Magazin ve TV dünyasının birbirine en yakışan çifti bu dizinin ardından 2009 yılında evlilik kararı alarak evlendiler. Gerçektende çok cici bir çift 😍

Bergüzar Korel Halit Ergenç Düğün

Binbir Gece dizisi Bergüzar Korel’in hayatında büyük bir dönüm noktası oldu.

Bu evliliği nur topu gibi bir çocukla taçlandırdılar..

Bergüzar Korel Halit Ergenç Ali

2010 yılının Şubat ayında çiftin Ali isminde bir erkek çocuğu dünyaya geldi.

Gerçek yargıyı insanlığa en iyi şekilde anlatan bir rol olarak Karadayı adlı dizide Hakime Feride Şadoğlu olarak karşımıza tekrar çıktı.

Bergüzar Korel Kenan İmirzalıoğlu Karadayı

Takvimler 2012 yılı başlarını gösterirken Bergüzar Korel, Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ile başrol oynayarak dizide Hakime Hanım Feride Şadoğlu karakterini canlandırmıştır.

Yüzündeki o güzel gülüşü kalbinden geldiği o kadar belli ki yaptığı yardımlar ve bağışlar ile gönlümüzün sultanı olmayı her zaman ki gibi hakediyor.

Sosyal sorumluluk projelerinde oldukça yer alaan Korel, Yapı Kredi ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen “Okuyorum Oynuyorum” projesinde çocuklarla Sokak Tiyatroları düzenledi ve onlara oyuncu koçluğu yaptı. Yine bir sosyal sorumluluk projesi olarak LÖSEV’e destek için kurabiyeler yaptı.

Tabi bitti mi? Bitmedi! Bergüzar Korel, aynı zamanda bir de küçük bir kahve dükkanı sahibi.

Bergüzar Korel No Just Coffee

Bergüzar Korel, Cihangir’de”Not Just Coffee” isminde bir kahve-kurabiye dükkanı açtı. Korel burası için “Hayallerimin cafesi” diyor. Çünkü burada sunulan kurabiyelerin, sandviçlerin hepsinin reçetesi Bergüzar Korel’e ait.

 

Şimdilerde ise “Vatanım Sensin” adlı dizide Türk kadınının gururlu, mücadeleci ve anaç tarafını Azize Hemşire ile bizlere sonuna kadar gösteriyor.

Bergüzar Korel Azize Hemşire Vatanım Sensin

Bergüzar Korel’in hayat verdiği Azize Hemşire, bizim içimizdeki vatanperver duyguları çok güzel coşturuyor. Biliyoruz ki onun mücadelesi, Türk kadınının yokluklar içerisinde verdiği mücadelenin en güzel temsilcilerinden. Ve bir an evvel Cevdet ile yeniden kavuşmalarını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Seviyoruz seni asil ve zarif kadın Bergüzar Korel!

Kaynaklar: Wikipedia, ekşisözlük, flickr

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here