Ezeli Rekabete Hazır Ol! İşte En İyi Online Oyunlar

Ezeli Rekabete Hazır Ol! İşte En İyi Online Oyunlar

302
0
PAYLAŞ

En iyi online oyunlar

Bazı insanlar kendi başlarına oyun oynamaktan sıkılır, internet aracılığıyla diğer insanlarla birlikte online oyun listesitesi ararlar.

hatta bazen bu insanlarla takım oluşturup çevrimiçi takım turnuvaları düzenlerler.

sektördeki en popüler oyunlardan bazıları milyonlarca oyuncu tarafından oynamaktadır; gelin şimdi size bu oyunları sunayım..

league of legends

league of legends, 2012 yılından bu yana çevrimiçi oyun pazarına hâkim oldu. Dört yıldır popüler olan oyun günde yaklaşık 12 milyon kişiye ve her ay yaklaşık 32 milyon eşsiz oyuncuya sahip. oyun şimdi ise ayda 100 milyondan fazla oyuncuyu bünyesine kattı ve bir milyardan fazla saat oynandı. evde veya dışarda eğer league of legends oynamadıysan, seni durduran ne?

hearthstone

dünya çapında oldukça popüler olan, türkiye’de de turnuvaları düzenlenen, insanı gerim gerim gerebilen, güzel kartlar gelince gayet keyifli olan kart oyunu.

overwatch

20 milyon benzersiz kayıtlı oyuncu ile yüksek oyuncu kitlesine sahip. bu yılın başlarında piyasaya çıktığından beri overwatch büyük bir oyun haline geldi. oyuna aşina olmayanlarınız için, overwatch, benzersiz, yaratıcı karakterleri ve diğer atıcıların aksine sanatsal bir estetiğe sahip birinci şahıs bir atıcı oyunu.

dota 2

steam’de en çok oynanan oyunlar arasında olan dota 2’nin yaklaşık 15 milyon benzersiz oyuncusu var (yaklaşık WoW miktarının iki katı) ve her gün yaklaşık bir milyon oyuncu imzalıyor.

world of warcraft

dünya genelinde 12 milyonu aşkın kullanıcısı ile world of warcraft dünyanın en popüler online oyunu olarak guinness rekorlar kitabına giren oyun nisan 2008 tarihi itibariyle devasa çevrimiçi oyunlar pazarının yüzde 62’sini elinde bulundurmaktadır. kısa adı WoW’dur.

counter strike: global offensive

cs:go açılımı counter-strike: global offensive olan bir silahlı çatışma oyunudur. online olarak çok oyunculu oynanması son derece büyük bir ilgi gördüğünden dolayı hem ülkemizde hem de dünyanın pek çok farklı ülkelerinde milyonlarca ve hatta daha fazla sayıda bir oyuncu kitlesinin varlığından söz etmemiz mümkündür.

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ