Ana sayfa Bilgi Gelişen İnternet Reklamcılığını ve Dijital Projeleri Konu Alan Taze Gelişme

Gelişen İnternet Reklamcılığını ve Dijital Projeleri Konu Alan Taze Gelişme

101
0

Reklam sektörü çağ atlıyor. Her yeniliğin bizi hızla dijitalleşmeye sürüklediği bu ortamdan reklamcılık da nasibini alıyor. Ünlü reklam firmaları reklam formatlarını yeniden gözden geçiriyor veya kökten değiştiriyor…

Değişime ayak uydurabilenler ve dijital reklam alanında kendini yenileyebilenler bu dönemi Altın Çağ olarak nitelendiriyor…

Dijital sektördeki gelişmeleri ve değişimleri konu alan 11 güncel bilgiyi genel kültürünüze zevkle sunarız;

Adidas, TV’ye reklam vermeyi bırakacağını açıkladı! Tamamen dijital kanallara yöneliyor.

Adidas1
Adidas reklam stratejisini değiştirme kararı aldı. Firma yakın zamanda TV’ye reklam vermeyi tamamen bırakacağını açıkladı. Adidas’ın CEO’su yaptığı açıklamada, markanın e-ticaret gelirlerini arttırmak ve reklam bütçesini daha verimli kullanmayı sağlamak amacıyla yatırımlarının dijital alanda yapılacağını duyurdu.

İngiliz hükümeti ile Google arasında soğuk rüzgarlar esiyor.

google-ceo
İngiliz hükümeti, önce Google’a verdikleri reklamların Youtube’da aşırı yandaş ve sakıncalı içeriklerle de yan yana gösterilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Daha sonra Google’a verdikleri tüm reklamları çekme kararı aldı.

Google – The Guardian arasında da benzer sorun yaşanıyor.

the-guardian
The Guardian’ın reklamları aşırıcı Youtube videoları ile yan yana çıkınca, gazete reklamlarını geri çekti. Google’ın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu…

Uluslararası ünlü reklam ajansı R/GA , dijitalleşen reklamcılık sektörüne ayak uydurabilmek adına strateji değiştiriyor.

r-ga
R/GA dijital reklamlarına daha çok ağırlık vereceğini ve danışmanlık hizmetlerine yeni bir soluk getireceğine inandıkları farklı yöntemler deneyeceğini açıkladı.

Google’ın internet reklamcılığı algoritmalarına bir eleştiri daha var.

martin-sorrell
WPP’nin CEO’su Martin Sorrell, Google’ın internet reklamcılığı algoritmalarındaki hatalarını düzeltmesi gerektiğini söyledi. The Partnership’in kurucusu Jonny Hornby ise marka güvenliği, sahtekarlık ve birçok konuda düzeltmelerin bir an önce yapılması gerektiğini vurguladı.

McDonald’s, Twitter hesabından Trump ile ilgili atılan “küçük elli” ve “iğrenç” tweetleri hakkında bir açıklama yaptı.

mc-trump
Açıklamada McDonald’s firmasının iddiasına göre Twitter hesapları, Trump hakkında tweetler atılmadan hemen önce hacklenmişti.

Snapchat bir yeniliğiyle daha adından fazlaca söz ettirmeye hazırlanıyor.

Snapchat-our-story
Snapchat, kullanıcıları tarafından çekilen resim ve videolardan oluşan “Bizim Hikayemiz” isimli bir dijital içerik hazırlıyor. Bu sayede paylaşımların bir koleksiyon gibi bölümlendirilebileceği konuşuluyor.

Skull Island (Kurukafa Adası) isimli film için Google Maps’de öyle bir ada varmış gibi lokasyon noktası belirlendi

skull-island
8.000 kullanıcı bu uygulamaya ilginç yorumlarda bulunarak etkileşim sağladı.

Vietnam, sosyal medyanın hükümetlerine muhalif bilgileri yayınlamasından dolayı firmaların Facebook ve Youtube’a reklam vermelerini yasakladı.

vietnam
Ülkede yaşayan vatandaşlar, sosyal medyada hükümetlerine muhalif bilgilerin yayınlanmasından oldukça rahatsız oldu. Ford ve Yamaha gibi markalar artık Vietnam’da Facebook ve Youtube üzerinden reklam vermiyor.

Google ilginç bir iddiada bulundu. Google ses reklamlarının, reklam olmadığını belirtti.

google-voice
Şirket, “Güzel ve Çirkin”in projesinde kullanılan ses kontrollü hoparlör için film stüdyosunun herhangi bir ödeme yapmadığını söyledi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Booking.com adlı internet sitesinin kapatıldığını açıkladı!

booking
Kapatma kararına tepkiler gecikmedi. Bu karar Türkiye’de bir çok booking.com kullanıcısı tarafından, dijital dünyaya entegre olabilmeye yeni bir engel olarak değerlendirildi. Ayrıca turizmin de olumsuz etkileneceği fikrinde birleşildi.
Yararlandığımız kaynak; 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here