Ekliyo Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Tıklayın!

İnternetiniz Yavaş Mı? İşte Hızlandırmanın En Basit Yolları

183 Etkileşim 18 Haziran, 16:16 tarihinde eklendi
Cenk Sever
Ekliyo Editörü
Devamı

İnternet hızlandırma yolları ve taktikleri ile sizde kendi internet hızlandırma yolunuzula biraz da olsa jet hızına kavuşturun..

Ülkemizde internet bağlantınız ne kadar hızlı olursa olsun bazen aşırı yavaşlıyor. Peki, internet bağlantınızdan en yüksek performansı nasıl alacağınızı biliyor musunuz? Ehow.com adlı web sitede yer alan habere göre, yavaş olan internet bağlantısını hızlandırmak için bir kaç yöntem dizisi bulunuyor. Bunlardan bazıları kolayca yapabilirken, diğerleri daha karmaşıktır.

internet hızlandırma yolları..

#1

İnternet tarayıcınızı yapılandırın, böylece grafikleri, animasyonları, sesleri, video ya da diğer multimedya içeriklerini gösterilmemesini sağlaya bilirsiniz.

#2

İnternet trafiği yavaş olduğunda sörf yapın. Trafiğin en az olduğu zamanlar genellikle hafta sonları ve akşam saatleridir.

#3

Önbelleğinizi etkili kullanın. Önbellek, en son ziyaret ettiğiniz internet sitelerini depolayan yerdir. İnternet bağlantınızı hızlandırmak için, önbellek tahsisini yeniden boyutlandırmanız ya da önbelleğinizi periyodik olarak temizlemeniz gerekebilir.

#4

Modeminizin doğru olarak yapılandırılıp yapılandırılmadığından emin olun.

#5

internet hızlandırma

İnternete cep telefonunuzdan edge ile bağlanıyorsanız 3G’ye yada 4.5G’ye geçin veya ISDN, DSL, uydu, kablolu modemle değiştirin.

#6

internet hızlandırma

Çok daha hızlı internet istiyorsanız dededen kalma mevcut modemlerinizi atın. Adsl hızını 8 Mb/s’ye yükseltin veya Vdsl’e geçin.

Bugün sizlere internet hızlandırma yolları hakkında basit bilgiler verdim. İsterseniz Ekliyo Anasayfasına dönerek başka bir içerik okuyabilir, bilim kategorisine giderek bilim ve teknoloji ile alakalı bir içerik okuyabilir ya da şuan trendler listesinde üst sıralarda olan 2017 Yılının en iyi antivirüs programları adlı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Kaynak: http://www.makeuseof.com/answers/does-speed..

Ekliyo'yu Facebook'ta Takip Etmediysen Hemen
Ekliyo'da trend olan içerikleri kaçırma hemen sende kaydol!

Bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ?

© 2017 Ekliyo
arrow_upward