Ana sayfa Bilgi İstanbul’da Yaşayanların Hayatını Kolaylaştıracak Mobil Uygulamalar

İstanbul’da Yaşayanların Hayatını Kolaylaştıracak Mobil Uygulamalar

123
0

İstanbul ülkemizin en kalabalık, ekonomik ve sosyokültürel açıdan ise en önemli şehri.
Gerek karmaşası, gerekse sürekli değişen trafik ve yol durumuyla beraber, her gün nefret ve aşk ilişkisinin bir uzantısını yaşatıyor bizlere. Neyse ki artık yaşayacağımız bu tip olumsuzlukları telefonumuza indirdiğimiz birtakım uygulamalar sayesinde öngörebiliyor, hayatımızı rahatça düzenleyebiliyoruz.
Eğer siz de İstanbul’da yaşıyor ancak günlük hayatınızı planlamak konusunda sıkıntı çekiyorsanız bu uygulamalar sizin için altın değerinde olacaktır.

Deniz Otobüsü

1200x630bf-598x600
Deniz Otobüsü uygulaması, hem özel araç sahipleri hem de toplu taşıma kullanıcıları için biçilmiş kaftan. Uygulama sayesinde deniz otobüsleri ve feribotların sefer saatlerini kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

İndirin: Android | İOS

İBB Cep Trafik

2-ibb
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından geliştirilen uygulama, anlık trafik bilgisini her bir dakikada değişen ve art arda oynatılan 3 resim halinde kullanıcıların hizmetine sunuyor. Uygulamayı kullanırken, trafik sensörlerini veya daha fazla kamerayı görebilmek adına haritayı yakınlaştırmanız gerekiyor. E bir de uygulamadan faydalanmak için kusursuz bir internet bağlantısı şart tabii.

İndirin: Android | iOS | Windows Phone

Nasıl Giderim

3-nasil-giderim
Uygulama, yolculuğunuzun ne kadar süreceğini ve sizin için uygun olan diğer alternatif rotaları gösteriyor, size de ayaklarınızı uzatıp yolu seyretmek kalıyor.

İndirin: Android | iOS | Windows Phone

Metro İstanbul

4-metrp
İstanbul Ulaşım San. ve Tic. A.Ş.’nin bizlere sunduğu kurumsal uygulama sayesinde en yakınınızda bulunan metro istasyonuna, güncel sefer saatlerine, otopark, asansör ve engellilere yönelik tasarlanmış olan istasyonlara kadar pek çok bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Daha ne olsun?

İndirin: Android | iOS

Yandex.Navigasyon

5-yandex
Trafikten kaçırmak için bizleri tercih etmediğimiz yollara soksa da, Yandex artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. İstanbul trafiğinde araba kullanacak kadar cesursanız, Yandex yolculuğunuza eşlik edecek iyi bir arkadaş olabilir :)

İndirin: Android | iOS | Windows Phone

TRAFI

6-trafl
TRAFI, ulaşıma dair bilgi veren neredeyse bütün uygulamaların pabucunu dama atan türden bir uygulama. Yalnızca İstanbul’la da kalmayıp İzmir, Bursa, Ankara, Adana ve Kayseri gibi büyükşehirlere de dair ulaşım bilgileri sunan uygulama, gerçek zamanlı hareket bilgisi, durağa bir sonraki geliş zamanı, canlı haber paylaşım alanı gibi pek çok özellik sunuyor bizlere.
Yeme de yanında yat!

İndirin: Android | iOS

Sabiha Gökçen

7-sabiha
Bu uygulamayla İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan yapılan uçuşları görebildiğiniz gibi, uçakların haritadaki konumlarını da görebiliyorsunuz. Bir taşla iki kuş…

İndirin: Android | iOS

BiTaksi

8-bitaksi
BiTaksi olarak taksi arayan yolcularla, yolcu arayan taksileri bir araya getiren uygulama, herhangi bir uygulamadan daha fazlası, hatta ve hatta şu ana dek yapılmış en iyi icat kanaatimizce.
İster nakit, ister kredi kartıyla ödeme imkanı sunan uygulama, gelen şöförün adını yolculuğumuz daha başlamadan bizlere sunuyor. Bu anlamda bizlere sağladığı güvenlik, içimize su serpen cinsten…

İndirin: Android | iOS

Şehir Hatları

9-sehir-hatlari
İstanbul’da toplu taşıma araçları arasında en keyifli ulaşımı vapurlar sağlıyor şüphesiz.
Bu uygulamayla beraber, vapur tarifelerini ve iptal olan seferleri canlı canlı takip edebilirsiniz.

İndirin: Android | iOS

Mobiett

10-mobiett
Karmaşık olması ve kullanım zorluğuna dair fazlaca eleştiri almasına rağmen, ortalamanın bir hayli üstünde olduğunu düşündüğümüz uygulama.
Yine toplu taşıma kullanıcıları için tasarlanmış olan Mobiett, otobüslerin duraklara varış saatlerini ve en yakın durakları görebileceğimiz bir hizmet sunuyor bizlere.
İyi ki varsın Mobiett!

İndirin: Android | iOS | Windows Phone

Uber

11-uber
Avrupa’nın dört bir yanında büyük bir memnuniyetle kullanılan ve bize kendi özel arabamızdaymışcasına müthiş bir konfor sunan uygulamanın, yalnızca kredi kart sahipleri tarafından kullanılabildiğini belirtelim. Yolcularına sağladıkları kaliteli hizmete rağmen şirket, yılın ilk yarısını 1.5 milyon dolar zararla kapamış. E kolay değil tabii onca gariban taksicinin ahını almak…

İndirin: Android | iOS

İSPARK

12-ispark
Otopark problemi en az İstanbul trafiği kadar bizim için mühimken, İSPARK yani İstanbul Otopark İşletmeleri’nin getirdiği uygulama sayesinde problemimiz tümüyle çözülmüş oldu.
Bu mobil uygulama, İSPARK otoparklarının doluluk oranlarını ve bu otoparklara nasıl ulaşım sağlayacağımıza dair pek çok bilgiyi bizlere sunuyor.

İndirin: Android | iOS

Havaalanı

13-havaalani
Çeşitli havayollarının uçuş bilgilerini veya bilet rezervasyonlarını öğrenmek için çok sayıda mevcut uygulama var ancak, tüm havalimanlarının gelen ve giden uçuş trafiğini, saatlerini gösteren bir uygulama yoktu. Havaalanı uygulaması bu açığı da kapatmış oldu.

İndirin: Android | iOS | Windows Phone

HGS

14-hgs
HGS’nize bakiye yüklemek bu uygulamayla artık çok kolay!
HGS Mobil Bakiye Yükleme uygulaması ile T.C. kimlik numaranız, vergi numaranız veya HGS etiket numaranızı kullanarak tüm HGS ürünlerinizin bakiyesini görüntüleyebilir, kredi kartınız ile kolay ve hızlı bir şekilde yükleme yapabilirsiniz. PTT şubelerine kadar gidip ayaklara kara sular inme durumuna son!

İndirin: Android | iOS

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here