Ana sayfa Bilgi Robotürk Amerika’da Ülkemizi Temsil Edecek

Robotürk Amerika’da Ülkemizi Temsil Edecek

150
0

Yeni Nesil Gençler İmkan Verilince Harika İşler Çıkartıyor

Yeni nesil gümbür gümbür geliyor diyoruz, hiç de boşuna demiyoruz. Gençlerin daima arkasında olmak, onlara destek çıkmak, hep ileriye doğru gitmeleri için onları yüreklendirmek hepimizin görevi. Arkasında olduğumuz ve güvendiğimiz gençler yüz akımız oldukça bu düşüncemizdeki haklılığımızı görüp seviniyoruz. İşte Beşiktaş Anadolu Lisesi ve İSOV Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan ROBOTÜRK ekibi, bu bahsettiğimiz aydınlık ve çalışkan gençlerin ta kendisi.

Bu güzel gençlerin başarılarının artarak devam etmesini gönülden istiyoruz ve konuşulmaya değer hikayelerini paylaşıyoruz. ❤️

Beşiktaş Anadolu Lisesi ve İSOV Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ROBOTÜRK adını verdikleri bir takım kurdular. ROBOTÜRK, bilimsel projelere imza atan bir ekip.

 

ROBOTÜRK, geliştirdiği projeler sayesinde, katıldığı uluslararası yarışmanın ilk aşamasını geçerek ülkemizi Amerika’da temsil etme hakkı kazandı.

 

FRC, tüm dünyadan lise öğrencilerini bir araya getirerek sporun heyecanı ve dinamiği ile bilimin azmini birleştiren prestijli bir etkinlik. Yani kısaca, uluslararası düzeyde bir beyin sporu…

 

6 hafta süren FRC, öğrenciler için oldukça zorlu ve katı kurallara sahip bir süreç. Öğrenciler limitli kaynaklar dahilinde çalışıyorlar ve bu çalışmaları için bağış bulmak zorundalar.

IMG_1002

Neticede bir marka yaratarak, endüstriyel boyutta belirli görevleri yerine getirmeye programlı robotlar yapmaları gerekiyor.

2016-2

FRC takımları, yarışmanın tüm etaplarında dünyanın dört bir yanından en azimli ve çalışkan rakiplerle karşı karşıya geliyorlar.

IMG_0982

Gönüllü mühendislerin ve öğretmenlerinin rehberliğinde çalışmalarını yürüten takımların her biri son derece güçlü beyinlerden oluşuyor.

2016-3

ROBOTÜRK takımı, bu sene ikinci kez şampiyonaya katılmaya hak kazandı. Geçen yıl yalnızca İSOV Dinçkök MTAL öğrencilerinden oluşan takım, bu sene Beşiktaş Anadolu Lisesi öğrencileriyle birleşerek daha da güçlendi.

roboturk-w
Takımın amacı, lise öğrencilerinin ilgi alanlarına yönelik çalışmalarını desteklemek, onlara bu alanda çalışma fırsatı yaratmak, halihazırda bulunan ve büyümekte olan Türk katılımcı kitlesini artırmak ve gençlerimizin gücünü tüm dünyaya göstermek!

Bu pırıl pırıl gençlerin yolu hep açık olsun ve biz hep böyle güzel gelişmeleri yazalım. ❤️

2016

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here