Ana sayfa Bilgi Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ?

104
0

Android işlemcili telefonlarınızın samsung garanti sorgulama işlemleri nasıl yapılır öğrenmek isteyenler için yazımda anlattım. Adım adım nasıl yapılır öğrenmek için aşağıdakileri dikkatle okuyun.

Öncelikle Samsung’un çıkardığı model ve serileri şunlardır:

  • Galaxy a3, a5, a7
  • Galaxy s serisi 4 5 6 7 8
  • Galaxy not serisi 5 8
  • Samsung s7 edge
  • Galaxy s plus

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Hangi İşlemleri Yapmalıyız?

Uzun zamandan beri tablet bilgisayar ve telefon konusunda üretim yapan Samsung birçok kişinin tercihi bir markadır. Samsung sağlam bir marka olmasına rağmen bazı ürünlerinde bazı sorunlar çıkabilmektedir. Bu sorunu bir çok yerde bulunan samsung yetkili servis ile çözebilmeniz mümkündür. Bazen de eğer şanslıysanız yeni cihaz verebiliyor. Bunların temelinde de cihazın garanti kapsamında olması gerek illa ki.

Samsung cep telefonları konusunda oldukça büyük pay sahibidir. Son teknoloji olan bu telefonlar Samsung yetkili servislerin de tamir edilip cihaz sahiplerine verilmektedir.

Samsung android telefonlarınızın garanti kapsamında olup olmadığını sorgulamanız mümkün. Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız eğer aşağıdaki aşamaları izleyin lütfen:

Samsung garanti sorgulama ve imei sorgulama

Cihazınızın veya telefonunuzun imei numarasını buradan cihazınızın veya telefonunuzun ithal mi yoksa kayıpmı yoksa çalıntı mı olup olmadığını öğrenmeniz mümkün arkadaşlar.

Diyelim ki cihazınızın imei numarasını bilmiyorsunuz. Sorun değil bunu şu işlemle öğrenebilirsiniz.

Bilmediğiniz zamanda arkadaşlar telefonun numara kodlama yerine girin *#06# yazın ve arayın bu şekilde imei numarasına ulaşabilirsiniz.

Samsung yetkili servis numarasını da yazmak istiyorum arkadaşlar; 444 77 11 gerekli desteği bu numaradan alabilirsiniz.

Samsung elektronik cihazların eğer kullanıcı hatasından dolayı bir problemi yok ise süresi 2 yıldan başlamaktadır. Eğer isterseniz garanti sürenizi 5 ila 10 yıla çıkarabilirsiniz tabi ki ek ücretler ödeyerek. Ancak telefonun garanti süresi 10 yıl olsa bile o telefonu 10 yıl kullanır mıyız bence kullanacak olan çok nadirdir çünkü teknoloji hızla ilerliyor 5 yıl sonra yeni bir göz cezbedici bir cihaz alabiliriz.

Eğer bir Samsung cihazınız var ise garanti süresi cihazı aldığınız tarih ile başlar. Diyelim ki cihazınızı garantiye gönderdiniz, üretici sorunundan dolayı yeni cihaz gönderecekler. İşte bu yeni cihazın garanti süresi de teslim ettiğiniz eski ürününüzün teslim tarihi ile devam eder. Samsung cihazlarının garanti başlangıç süresi faturanızdaki tarihtir. Diyelim ki faturayı kaybettiniz işte o zaman tek yapacağınız şey cihazı aldığınız bayiye gitmektir arkadaşlar. Malesef internetten veya müşteri hizmetlerinden öğremiyorsunuz garanti sürenizi.

Okuyucularımız için bunları da eklemek isterim:

Eğer herhangi bir arıza olduğunda en yakın Samsung bayine gidin ve cihazı bırakın. Tabi garanti süresi hala devam ediyor ise yukarıda belirttiğim gibi eğer faturanız kayıp ise o an öğrenmiş olacaksınız. Öğrendiniz ve garantiniz devam ediyor ise cihazı bırakıcaksınız iletişim bilgileriniz ile servis cihazınızı tamir edecektir. Telefonunuzu verdikten sonraki süreçte sizi bilgilendireceklerdir sms yolu ile bu yüzden yedek bir telefon olsun yanınızda tabi.

E posta v.b yolu ile de bigi aktarımı yapabilirler. Arkadaşlar onarım süresi 20 iş gün olarak belirlenmektedir. Eğer tamir edilemez ise ve sorun üretici hatası ise yeni ürünün gelmesi 20 iş günü süresini geçebilir. Yeni cihaz hazır olduğunda da zaten bilgilendirirler sizi. Umarım bu yazı öğrenmek isteyenler için faydalı olmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here