Ana sayfa Bilgi Kısa Adımlarla YouTube İle Para Kazanma Yollarını Anlatıyoruz!

Kısa Adımlarla YouTube İle Para Kazanma Yollarını Anlatıyoruz!

134
0

YouTube İle Para Kazanma yani YouTuber nasıl kolay olunur en kısa yollarla size açıklıyoruz.

Muhtemelen sizde YouTube’da para kazanan sıradan insanlarla ilgili öyküler duymuşunuzdur ve “Bunu ben de yapabilirim” diye düşünmüşünüzdür. Binlerce lira kazanmak muhtemelen gerçekçi değilken, özellikle güçlü bir abone alt yapınız varsa, para kazanmaya hızlıca başlayabilirsiniz. Videolarınızdan para kazanmak için bu kılavuzu izleyin ve bu yollarla YouTube reklamlarından gelir elde etmeye başlayın.

İşte Youtube İle Para Kazanma Yolları..

Hemen YouTube kanalınızı kurun ve oluşturun.

YouTube İle Para Kazanma

Kanalınız YouTube’daki kişisel varlığınızdır. Her YouTube hesabının bir kanalı ona bağlıdır. Bir YouTube hesabı, bir Google hesabı ile aynıdır ve bir YouTube hesabı oluşturmak size Gmail ve Drive gibi diğer Google ürünlerine de erişim izni verecektir.

 • Hesabınızı oluşturun veya mevcut hesabınızı kullanın. Kişilerin kanalınızı bulmasına yardımcı olmak için anahtar kelimeler ekleyin. Kanal Ayarlarınızın Gelişmiş bölümüne gidip anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. Anahtar kelimelerinizin içeriğinizle alakalı olduğundan emin olun.
 • Kullanıcı adınız ayrıca sizinle veya aleyhinizde de çalışabilir. Kısa, hatırlanması kolay ve özgünse, insanlar sizi daha rahat hatırlar. Bununla birlikte, mevcut bir hesabı kullanıyorsanız, kullanıcı adınızı Google+ hesabınızda düzenleyerek değiştirebilirsiniz.

İçerik ekleyin.

YouTube İle Para Kazanma

Yüksek kalitede ve çokuzun olmayan bir içerik yüklemeyi deneyin. (Bu seçenek, hangi içeriği yüklemeye karar verdiğinize bağlı olarak değişebilir) Ayrıca düzenli olarak yüklemeye ve yüklemelerinizle uyumlu kalmaya çalışın.

 • İlk önce içeriğiniz harika olmasa da, içeriğinizde saklayın. Pratik yapmak mükemmelleştirir. Her videoyu sonuncudan daha iyi yapmaya çalışın. Genellikle gittiğiniz gibi öğreneceksiniz.
 • İçeriğinizi daha iyi bir kamera kullanarak veya daha iyi düzenleme yazılımı veya teknikleri kullanarak geliştirin. Ayrıca şeylerin nasıl filme alınacağını geliştirmeye çalışın. Bir tripod kullanın, bir arkadaşınız size yardımcı olsun ya da sahnelerinizi daha iyi aydınlatsınlar. Her şey daha iyi bir izleyici kitlesi elde etmenize yardımcı olan daha iyi bir nihai ürün için yardımcı olur.
 • Düzenli olarak yükleyerek bir kitleye sahip olmanıza yardımcı olabilirsiniz. İnsanlar, düzenli programa içerik eklerseniz ve bu planlamayı olabildiğince sürdürürseniz, abone olma ihtimali daha yüksektir.
 • Videolarınızı, içeriği açıklayan anahtar kelimelerle ve dikkat çekici bir açıklama ile etiketlediğinizden emin olun. Bu, insanların YouTube aramalarından videonuza girmesine yardımcı olur.

Hemen abone kazanmaya başlayın.

YouTube İle Para Kazanma

Bir kitleye sahip olmak para kazanma oranınızı artırmanın anahtarıdır. Reklamlarınızdan para kazanmak için reklamlarınızı izletmeniz gerekir. Daha fazla abone almak için hiç kimse yoktur, elinizden gelen en iyi içeriği yapın ve gerisi gelecektir. YouTube İle Para Kazanma

 • İçerik yüklemeye devam edin ve insanları bağlamaya çalışın. Videonuzu Twitter’da ve Facebook’ta insanlarla paylaşın. İnternette başka yerlere dağıtın. Abone bulmak, para kazanmak için çok önemlidir.
 • Yorumları yanıtlayarak ve görüntüleyenlerin yorumları ve soruları ile doğrudan alakalı videolar yapmak suretiyle izleyicilerinizle etkileşim kurun. Topluluğunuzla bağlantı kurmak, bu topluluğa daha fazla abone getirir.

Videolarınızdan para kazanın.

 

Videolarınızda para kazanmaya başlamak için para kazanmayı etkinleştirmeniz gerekir. Bu, YouTube’un videonuza reklam yerleştirmesine izin verdiğiniz anlamına gelir. Bu ayrıca, videonuzda telif hakkı bulunan herhangi bir materyalin bulunmadığını kabul ettiğiniz anlamına da gelir.

Para kazanmaya başlamak için şimdi toplam 10 bin görüntülemeye ihtiyacınız var.

 • Bir videoyu yükledikçe Para Kazanma sekmesini tıklayıp “Reklamlarla Para Kazanın” kutusunu işaretleyerek bir videodan para kazanabilirsiniz.
 • Bir videonun yüklenmesinden sonra para kazanmak için Video Yöneticinizi açın ve para kazanmak istediğiniz videonun yanındaki “$” işaretini tıklayın. “Reklamlarla Para Kazanın” kutusunu işaretleyin.

Google AdSense’yi kurun.

Google AdSense’yi, AdSense web sitesinden ücretsiz olarak kurabilirsiniz. Hesabınızı oluşturmaya başlamak için Şimdi Kaydol düğmesine tıklayın. Kendi hesabınızı oluşturmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekir. Bundan daha gençsen, bir yetişkinin size yardım etmesi gerekecek.

 • AdSense, kim olduğunuzu ve parayı kimin göndereceğini doğrulayabilmesi için ya PayPal’a ya da bir banka hesabına ve geçerli bir posta adresine ve diğer bilgilere ihtiyacın olacaktır. Reklam tıklaması başına yalnızca kazanç elde edersiniz ve görüntüleme başına daha düşük bir miktar elde edersiniz, ancak zamanla yükselir. Bu yüzden bir kitleye sahip olmak avantajdır.

Analizinizi kontrol edin!

Çevrimiçi videolarınız, para kazanılmış videolarınız ve görüntülendiğiniz videolar olduktan sonra, nasıl performans gösterdiğini öğrenmek için onlara ait analizleri inceleyebilirsiniz. Kanal menüsündeki Analytics seçeneğini tıklayın. Burada, tahmini kazançları, reklam performansını, video görüntülemelerini, demografik bilgileri ve daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz.

 • İçeriğinizin kitlenizle nasıl tepki verdiğini görmek için bu araçları kullanın. İstediğiniz kullanıcıları cezbetmediğinizi düşünüyorsanız, içeriğinizi veya pazarlamanızı değiştirebilirsiniz.

Videolarınızı başka yerlerde paylaşın.

Videolarınızı yalnızca YouTube’da koymayın! Bir blog başlatın, bir web sitesi hazırlayın veya diğer video veya sosyal medya sitelerinde yayınlayın. Ne kadar çok izlenme aldıkça, o kadar iyi olur. Bağlantıyı paylaşarak veya videoyu internete gömerek, bunun farkına varma şansınızı artırırsınız.

Bir YouTube iş ortağı olun.

YouTube İş Ortakları, çok sayıda izleyiciye videolardan para kazandıran YouTube üyeleridir. İş ortakları, daha fazla içerik oluşturma araçlarına erişebilir ve sahip oldukları görüntüleyen sayısı için ödüller kazanabilir. İş ortakları, daha çok topluluk desteğine ve ipucuna erişebilir.

 • YouTube ortaklığı başvurusunda bulunmak için YouTube İş Ortağı sayfasından istediğiniz zaman başvurabilirsiniz. En güçlü İş Ortağı programlarına erişebilmek için, son 90 gün içinde kanalınız için 15.000 kümülatif izleme saati olması gerekir.

Bugün sizlere YouTube İle Para Kazanma yollarını kısaca anlattık umarım bu yolda başarılı olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here