Ana sayfa Hayat Alp Dağları’nda Açık Bulacağınız Tek Restoran: Malatyalı Pizzacı

Alp Dağları’nda Açık Bulacağınız Tek Restoran: Malatyalı Pizzacı

143
0

Gezgin bir bloggerın günlüğünden alıntılanan bu yazıda sizleri Alp Dağları’nın soğuk ve gizemli havasında insanlara hizmet veren tek açık restoranını tanıtacağız. Malatyalı bir adamın 40 yıl önce küçük bir kasabada kurduğu bu pizzacı ziyaretçilerin ilgi odağı halinde.

Alpleri gezmeye giden bir grup gezginin yolu Obertaun adlı şirin bir kasabaya düşmüş. Burada olma sebepleri ise Salzburg’a dönen trenin buradan kalkıyor olması…

alp-köyü-2-1024x576

Gezginlerimiz treni kaçırır ve yoğun yağmur altında ne yapacaklarını bilemez halde 3 ATM genişliğindeki istasyon şefinden yardım isterler. O da buranın tek açık pizzacısını tarif eder…

alp-köyü-1-1024x678

740 kişilik nüfusun olduğu Obertaun kasabasında onları hiç beklenmedik bir sürpriz karşılamaktadır. Bölgenin tek açık pizzacısı Kegelbahn Pizza’yı görürler.

alp-köyü-5-770x515

Asıl sürpriz ise içeridedir. İlk başta içeridekileri Türk’e benzetir gezginlerimiz… Fakat Alplerin dağ başında tek açık pizzacının Türk olma ihtimalini zayıf tutarak Ançüezli ve salamlı pizza söylerler.

background

Almanca denemelerinden sonra yanıt alamazlar. En son bowling oynarken birisi gelir ve ‘Siz Türk müsünüz? Nerelisiniz?’ sorusu ile Alplerdeki tek açık pizzacının bir Türk işletmesi olduğunu kanıtlamış olurlar.

o

Restoranın sahibi Malatyalı bir abi… 40 sene önce buraya gelip pizzacıyı açmış. Minik bir bowling salonu olan bu yerde kasabanın geleneksel bowling turnuvası bile düzenleniyormuş.

o (1)

Sadece Uzakdoğulu turistler ve Türkiye’den gelen aileler gelse de, çok rahat geçiniyoruz diyerek işlerinin gayet iyi olduğunu da söyleyen Malatyalı abimiz sessiz sakin mutlu bir hayat sürüyor.

1393444192

Kegelbahn sadece bir pizzacı değil. Restoran olarak birçok farklı yemeği bulabilir, canınız sıkıldığında nostaljik bir bowling turnuvası yapabilirsiniz.

kegelbahn-aigner

Eğer bir gün yolunuz düşerse bu pizzacıya uğramayı ihmal etmeyin efendim.

figl_online
Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here