Ana sayfa Hayat Cebren ve Hileyle Başarılı Olan İnsanların Ortak Özellikleri

Cebren ve Hileyle Başarılı Olan İnsanların Ortak Özellikleri

89
0

Günümüzde maalesef iyiliği ve güzelliği çok eskiden; belki bir ihtimal de olsa çocukluk zamanlarında bırakıp kendini tamamen kötülüğe, zihnen pis düşüncelere ve martavallığa adayan insanlar var. Öyle ki bu insanlar kıdem sahibi mevkilerde, cemiyetlerin sözü geçen yerlerinde, iş sahalarında, tekil olarak mesleklerin hatrı sayılır makamlarında bulunabiliyorlar. Tabii ki “Keşke bir gözlük olsa, tüm bu kişileri gösterse” temennisi biraz hayalperestliğe kaçtığından ötürü sadece bu kişilerin ortak özelliklerinden bir çıkarım yapabileceğimizi düşünüyoruz. İşte cebren ve hileyle başarılı olan insanları kilometrelerce uzaktan tanıyabilmeniz için rehber niteliğinde olan bu listemize başlıyoruz.

Konu ne olursa olsun hızlı ve çok konuşurlar…

talkalot
Amaçları dikkatleri başka tarafa çekmektir. Çünkü ulaşmak istedikleri şeylere ulaşırken her şeyi göze aldıkları için dikkatin tek bir konu, gündem ya da olayda toplanması onları rahatsız eder ve yakalanma korkusu yaratır.

Haklı olduklarına inandırmak için kendilerini bağırmak zorunda hissederler…

yell
Ne kadar çok bağırırlarsa o kadar haklıdırlar onlara göre! Oysa bilmezler ki haklı olanın sessizliği her şeyden daha tehlikelidir…

Argoya, küfre ve birtakım başka çirkinliklere çok kolay başvurabilirler…

999ef4752d9cfa381b37f425bc4dc3fb
Tabii bu sadece argo, küfür ile de sınırlı kalmayabilir. İnsan haklarını hiçe sayan ve hem şahıs hem de bir topluluğu kapsayan iğrenç ithamlar onların işidir.

Risk almaktan kaçınmazlar. Bir amaç uğruna her şeyi gözden çıkartabilirler…

l0Iyb69LbgBRCumHK

Belki de en korkunç özelliklerinden biri de budur. Oynadıkları oyunda, yaptıkları sporda, girdikleri bahiste istisnasız şaibe vardır. Güvendikleri tek şey ise kendileri ve hile konusundaki yetenekleri oldukları için gözden çıkardıkları şeyler; çevresindekileri yahut onunla iletişim halinde yaşayan insanları da etkileyebilir. Bu ise onların hiç umrunda değildir…

Hayatta her şeyin önüne geçecek kadar çok para kazanma arzusu içindedirler…

money
Bu para kazanma arzusu karakter özelliklerinin temelini oluşturur. Para için hayatlarındaki herkesi satabilirler…

Tatil yapmak, kitap okumak, müzik dinlemek gibi ruhsal arınma çabalarına girmezler…

sunbathing
Çünkü onlar her zaman daha fazlasını yapabileceklerini düşünürler. Bunun için de her şeye daha çok hakim olmak zorundadırlar…

Plan yaparlar! Plan yaparlar! Plan yaparlar…

01ffd1b0-3150-0132-4043-0ebc4eccb42f
A,B ve C planları vardır. Fiziksel yahut psikolojik şiddet ise henüz B planında baş gösterir…

Kendilerini çok zeki sanarlar. Öyle de görünürler…

hirsiz
Bu hem onlardan korkmanız için hem de onlara sorgusuzca boyun eğmeniz için gerekli olan şeydir. “O bir şey yapıyorsa vardır bir bildiği” cümlesini size kurdurtana kadar çabalarlar. Bu cümleyi kurdurtmayı başardıklarında ise hedeflerine ulaşmaya ramak kalmış demektir.

Zor kullanmayı ve şantaj yapmayı alışkanlık haline getirmişlerdir…

KrEWzl

Başarıya giden yolda en önem verdikleri konu önlerine çıkan engelleri zor kullanarak bertaraf etmektir.

Soğukkanlı ve hızlıdırlar. En basit yanıyla hırsızlar bunlara bir örnektir…

TxfPtRBFCSYVHJQnw
Maalesef sosyologların ve psikologların yaptıkları araştırmalara göre hileye başvuran insanların çoğunda hırsızlığa yatkınlık da gözlemlenmiştir.

Unuttukları şey genelde şudur – “Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır…”

stupidest-kid-ever3
Eninde sonunda yenilmeye mahkumdurlar. Bu her alanda böyledir. Bugün olmasa bile yarın, yarın olmasa bile öbürgün gerçekler ortaya çıktığında kaybettiklerini anlar ve hayatın kısır döngüsü içinde hırslarıyla yok olurlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here