Ana sayfa Hayat Daha 10 Yaşında Adını Guinness Rekorlar Kitabına Yazdırdı

Daha 10 Yaşında Adını Guinness Rekorlar Kitabına Yazdırdı

220
0

Giuliano Stroe dünyanın en güçlü çocuğu olarak Guinness rekorlar kitabına girmeyi daha 10 yaşındayken başarmıştır. Bugün 12 yaşında olan Giuliano henüz 2 yaşındayken jimnastik sporuyla ilgilenmeye başlamış ve daha çocuk yaşta birçok insanın hayal ettiği bir görünüme kavuşmuş. Görünüşüyle adeta küçük bir Hulk görünümünde olan Giuliano’yu tanımanız için bazı bilgileri derledik.

İnanılmaz ama 2 yaşında çalışmaya başladı.


18 haziran 2004 doğumlu olan Giuliano henüz 2 yaşındayken çalışmaya başladı. Jimnastik sporuyla babası sayesinde tanışan Giuliano o zamandan ber sürekli olarak kendini geliştirmek adına antrenman yapıyor.

Küçük bir bebekken bile halter ve barfiks çalışıyordu


Okuldan sonra soluğu evde alan Giuliano odasına kurduğu ekipmanlarıyla antrenman yapıyor. Romanya’nın güneyinde, Icoana kasabasında yaşayan Stroe, küçük bir bebekken bile halter ve barfiks çalışıyordu. Şu anda yaşıtları arasında en güçlü çocuk olan Giuliano, odasında kurduğu çalışma barında, iki elinin üzerinde dengede durup, kendisini elleriyle indirip kaldırabiliyor.

Daha 10 yaşında iken Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı.


Giuliano henüz 10 yaşındayken disiplinli çalışmasının meyvelerini toplamaya başlamış ve bacaklarının arasında ağırlık topuyla, elleri üzerinde 10 metreyi en hızlı yürüyen insan olarak rekorlar kitabına girmeyi başarmıştır.

O Dünya’nın en güçlü çocuğu.

giuliano-stroe
Giuliano kırdığı rekorlarla “Dünya’nın En Güçlü Çocuğu” ünvanının da sahibi oldu.Olgun yaştaki birçok insanı kıskandıracak kaslara sahip olan Giuliano bu görüntüsünü; hiç kaybetmediği çalışma disiplinine ve kendisine her konuda destek olan ailesine borçlu.

Ancak bu durum gelişimini olumsuz yönde etkiliyor.

giuliano-stroe3
Giuliano her ne kadar iyi bir görüntüye sahip olsa da onun henüz bir çocuk olduğu unutulmamalı. Bugün 12 yaşında olan Giuliano sürekli olarak Body Building çalıştığı için boyu neredeyse hiç uzamamamış. 5 yaşındayken 1.55 olan Giuliano’nun boyu bugün 1.60 civarlarında. Sebebi ise sürekli olarak yaptığı ağırlık kaldırma antrenmanları. Eğer bu şekilde çalışmaya devam ederse gelişimi olumsuz etkilenecek. Yine de ailesi ve kendisi bu durumdan memnun.

Psikolojik sorunlar yaşayabilir.

giuliano-stroe4
Giuliano yaşına göre çok iyi bir vücuda sahip olsa da sürekli olarak antrenman yaptığı için renkli bir sosyal hayatı olmamış. Küçük yaşına rağmen sporcuların yapamadığı ve inanılmaz güç gerektiren hareketleri rahatlıkla yapabiliyor ancak 5 yaşından beri antrenman yapan Giuliano ilerleyen dönemlerde bu yüzden psikolojik sorunlarla karşı karşıya gelebilir. Abisinin izinden giden kardeşi; ne zaman abisine bilek güreşinde yenilse ağlamaya başlıyor.

Spor her yaşta gerekli fakat…

giuliano-stroe
Spor her yaşta, her insan için sağlıklı yaşam adına çok gereki ancak herşeyin olduğu gibi sporun da fazlası zararlı. Gelişmiş bir vücuda sahip olabilmek adına çalışmayı abartarak kendilerine zarar veren ve hatta ölen birçok insan var. Küçük yaşta spora başlayıp çok güzel başarılara imza atmış birçok insan olduğu gibi bunun tam tersi durumlarda olabiliyor.

Umuyoruz ki ileride birçok başarıya imza atar.


Giuliano bugüne kadar kırılması güç rekorlara çok küçük yaşta imza atmayı başarmış bir şampiyon. Umuyoruz ki ilerleyen zamanlarda onun ismini çok güzel başarıların altında yazılmış olarak görelim. Umuyoruz ki Giuliano vücut geliştirme olayını çok fazla abartmadan çalışmalarına devam eder ve kırdığı rekorların üzerine çok daha fazlasını ekler. Kaslarıyla herkesi şaşkına çeviren ve bir Youtube fenomeni haline gelen Giuliano’nun başarılarının devamını diliyoruz. Video; Giuliano’nun 250 bin aboneli Youtube kanalına yüklediği antrenman videolarından sadece biri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here