Ana sayfa Hayat e-Devlet Artık Aile Soyağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

e-Devlet Artık Aile Soyağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

284
0

Ailenizin geçmişini merak edip her yerde arayanlardan ve kesin bir sonuca ulaşamayanlardansanız, e-Devlet‘ten güzel bir haber var; artık e-Devlet sistemi üzerinden aile soyağacınızı sorgulayabiliyorsunuz. Hakkında uzun zamandır yazılıp çizilen, fakat ne zaman kullanıma açılacağını bir türlü kestiremediğimiz soyağacı sorgulama işlemi bugün itibariyle aktif olarak kullanılıyor.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından veritabanı e-Devlet’e entegre edilen sistem sayesinde ailenizin 1800’lü yıllarına kadar dönebilir ve ailenizi daha yakından tanıyabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden aile soyağacınızı nasıl sorgulayabilirsiniz ?

aile soyağacı sorgulama android

Kişiye özel kullanıcı adı ve şifrenizle, e-Devlet resmi sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr adresini açarak, kullanıcı girişi bölümünden giriş seçeneklerinden birini seçerek giriş yapın. Daha sonra “Hizmetler” kısmına gelerek “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü” kategorisini seçin. Bu bölümde alt kategorilerinde “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama” seçeneğini seçin ve aile geçmişinizi öğrenmeye başlayın.

Ayrıca hatırlatalım; Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sistemi ilk gününde inanılmaz bir talep gördü, bu yüzden giriş konusunda kısa süreli de olsa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here