En Çok Gördüğümüz Rüyalar ve Anlamları

En Çok Gördüğümüz Rüyalar ve Anlamları

128
0
PAYLAŞ

Sene 2017 olmasına rağmen hala görülen rüyaların gizemini çözmek pek mümkün olmuyor. Çevrede birçok rüya tabiri veya anlamlarına dair bilgiler görebiliriz fakat bunların doğruluğu bilimsel olarak elbette kanıtlanmış değil. Fakat ünlü bir psikolog olan Ian Wallece, 30 senelik meslek hayatında 150.000’den fazla rüya dinlemiş ve yorumlamış. Ardından da bunlardan en fazla dinlediğini ve anlamlarını yayınlamış.

Boş bir oda bulmak.

old-vacant-room-1539752
Kullanılmayan ya da daha önce hiç görmediğiniz bir oda bulmak insanların en fazla gördüğü rüyalar arasındaymış. Bunun anlamıysa evler bir insanı, içindeki odalar da insanın karakterlerini simgeliyor. Hiç kullanılmamış bilinmeyen bir oda bulmak ise yeni bir karakterimizin belireceğine ya da yeni bir yeteneğimizi keşfedeceğimize işaret olarak yorumlanıyor.

Kontrolden çıkmış bir arabayı kullanmak.

1297548627925_ORIGINAL
Rüyada kendisini araba kullanırken ve o arabanın kontrolden çıktığını gören insan sayısı bir hayli fazlaymış. Araba kullanmanın hayata dair tutarlı bir ilerleme kaydedilmeyi gösteriyor. Eğer kişinin kullandığı araç kontrolden çıkıyorsa tam tersi olarak o kişi hiçbir şeyin yolunda gitmediğini düşündüğü için bu tür rüyalar görüyor olabilir.

Düşmek…

maxresdefault
Rüyada düşmek düşüyor gibi olmak sanırım birçok insanın başına gelen bir şey. Bunu bilmek için elbette psikolog olmaya gerek yok fakat asıl iş anlamını bilmekte bitiyor. Wallace rüyada düşmenin kişinin çok fazla düşündüğü için gerçekleştiğini söylüyor.

Uçmak…

maxresdefault (1)
Elbette düştüğümüz kadar da kalkmasını biliyoruz. Öyle bir kalkıyoruz ki hızımızı alamayıp uçuyoruz. Rüyada uçmak da insanların fazlasıyla gördüğü rüyalardan biri. Bunun anlamıysa kişinin uzun süredir sıkıntılı olduğu bir problemden kurtulduğunu gösteriyormuş.

Sınava çalışmadan girmek.

indir
Rüyamızda bir sınava hazırlıksız girmek sadece öğrencilerin değil birçok insanın başına gelen bir olaymış. Bu da kişinin sürekli kendisini gerçek hayatta ölçme gereksiniminden kaynaklanıyormuş.

Çıplak kalmak.

TheNakedMan4
Çoğu insanın bazen dışarıda çıplak gezme eğilimi olduğunu duyarız aslında. Fakat bunu toplumdan dolayı bir türlü yansıtamayız. İnsanların çoğu da bu durumu genelde rüyalarında görüyormuş. Dışarıda ya da uygun olmayan bir ortamda özgürce çıplak gezebiliyorlarmış. Bu anlamı ise ilk cümlemizle aslında aynı. Açığa çıkmasından korktukları birçok yaranın ve özelliğin içlerinde sıkıntı oluşturmasından ve toplumdan çekindikleri için kaynaklanıyormuş.

Tuvaleti bulamamak.

trainspotting2
Rüyanın içinde ‘nereye sıçacağız?’ dedirten olaydır. Rüyada tuvaleti bulamamak sorununu birçok insan yaşıyormuş bunun sebebiyse; insanların temel ihtiyaçlarını gidermede sıkıntı yaşadıklarıymış. Çünkü tuvalet bir temel ihtiyaçtır ve onun bulunmaması baya bir sıkıntı yaratabiliyor.

Dişlerden birini kaybetmek.

15913852923_4904e365ab_b
İnsanlar rüyalarında genelde dişlerini kaybetmeyi görüyorlarmış. Wallace’a göre insan özgüvenini en fazla dişlerini göstermekle kanıtlıyormuş. Bu yüzden rüyada diş düşürmeyi zgüven eksikliği olarak yorumluyor.

Yakalanmak.

zina-yaparken-yakalanmak_100131_m
Busted! Wallace’a göre rüyalarında insanların en fazla yaşadığı durumlardan biri de yakalanmak. Bunun anlamıysa şu şekilde; Bu insanların hayatlarında yüzleşmek istedikleri birçok konu varmış fakat nasıl bunun üstesinden gelecekleri konusunda fikirleri yokmuş.

Kaynak: 1

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ