Ana sayfa Hayat Messi’ye Benzediği Gerekçesiyle Tutuklanan İranlı Genç Adam

Messi’ye Benzediği Gerekçesiyle Tutuklanan İranlı Genç Adam

168
0

Reza Parastesh, 25 yaşında İran’da yaşayan bir öğrenci. Onu diğer yaşıtlarından ayıran küçük bir şey var. Evet o Lionel Messi’nin tıpa-tıp aynısı ve bu durun onu son zamanlarda ülkesi kanunlarıyla biraz sıkıntıya sokmuş durumda.

İran’ın Hamedan şehrinde yaşayan öğrenci, ilk olarak birkaç ay önce Arjantinli futbolcu ile olan çarpıcı benzerliğini fark etti ve saçlarını ve sakallarını buna göre düzeltmeye başladı. FC Barcelona forması üzerine yaptığı 10 numaralı formayı da giyerek tamamen kopyası olmuş bu da onun memleketindeki insanların bir günlüğüne onu dolaşırken gördüklerinde bir hayli ilgi odağı olmuş. Hatta Parastesh, kendisiyle fotoğraf çekmek isteyen insanlar tarafından tahrik edilmiş ve arabasını polisler tarafından gasp edilmiş bunun üzerine kamu düzenini rahatsız etmek için istasyona götürülmüş.

Neyse ki, Çakma Messi daha sonra serbest bırakılmış ve olaydan bu yana röportajlar ve modelleme sözleşmeleri teklif edildiği bildirildi. Bazen profesyonel bir sporcu olduğunuzda hayat zor hatta aynı şekilde görünseniz de açıkça zor! En azından Messi hiç foto çekilmek istemiyorsa ve bir günlüğüne onu kimliğine bürünmesi için birine ihtiyaç duyarsa, kimi arayacağını bilecektir.

Bunlardan hangisinin gerçek Messi olduğunu söyleyebilir misin?

İpucu: Soldaki adam 25 yaşındaki İranlı öğrenci Reza Parastesh.

Çakma Messi memleketi Hamedan’da bir yıldız haline geldi.

Resimler: ATTA KENARE/ Getty Images

*Bonus

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here