Ana sayfa Hayat İstanbul’da Deniz’e Tercih Edebileceğiniz Harika Havuzlar

İstanbul’da Deniz’e Tercih Edebileceğiniz Harika Havuzlar

179
0

İstanbul’da gün aşırı çalışarak geçireceğiniz bir yaz düşünün…

Hayal değil gerçek, üstelik bu cümle okunduğu anda insanda küçük bir histeri krizine neden oluyor değil mi? Aynen aynen, bizde de öyle. Ama üzülmeyin hayatı bir tatil tadında yaşayan insanlarla, biz rızkının peşinde koşanlar arasında büyük bir fark var. O da muhtemelen onların hayattan daha fazla keyif alıyor olmaları.

Evet yazarın ağlaması burada bitiyor ve kendisiyle aynı düşüncede olanların ruhunu kararttığı gibi; birden yükselişe geçirecek bir listeyle karşılarına çıkıyor. İstanbul’da, üstelik full time çalışırken de tatil gibi bir hayat yaşamak mümkün. Biraz pahalı ama bunun için çalışıyoruz biz de canım. İşte size yaz sıcağında kendizi tatilde hissettirecek ve denizi aratmayacak güzellikte havuzlar. Hayrını görünüz, havuzlardan çıkmayınız e mi!

Four Seasons Bosphorus

 

Hepimizin bildiği ve Beşiktaş’ta bulunan bu otelin açık yüzme havuzu, en temiz denizlerden bile güzel. Ancak otel misafiri değilseniz veya yıllık üyeliğiniz yoksa, açık havuza sadece hafta içi girebiliyorsunuz. Boğaza karşı havuz sefası yaşatan bu havuzun hafta içi açık olduğu saat aralığı ise 08.00-19.00. Giriş fiyatı biraz tuzlu ama denizden mahrum kalarak yaşadığımız güzel şehrimizde, bir parça serinlemek için her şeye razıyız.

Çırağan Palace Kempsinki

Olanca görkemiyle Beşiktaş’ta yer alan Çırağan Palace’ın açık yüzme havuzu yarı olimpik ve de ısıtmalı olduğu için yaz-kış kullanılabiliyor. Yine boğaza karşı keyif çatmak isteyenlerin tercih edebileceği bir havuz. Hafta içi ve hafta sonu 07.00 ile 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Ancak fiyat açısından hafta içini tercih etmenizi öneririz. :) (Hafta içi giriş ücreti 100 Euro, Cuma ve hafta sonu 160 Euro)

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina

 

Terasta yer alan havuz “Sonsuzluk Havuzu” ismiyle anılıyor. Bir yandan Kalamış Koyu’na karşı serinlerken bir yandan da söz konusu sonsuzluğu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Her gün saat 09.00- 19.00 saatleri arası açık olan havuzun hafta içi giriş ücreti 120 lira, hafta sonu ise 200 lira.

The Marmara Taksim

9-the-marmara-havuz

The Marmara Taksim, İstanbul aşıklarına şehrin göbeğinde adeta bir tatil havası yaşatıyor. Muhteşem manzara eşliğinde keyfini sürebileceğiniz bu havuzun hafta içi giriş ücreti 150 lira, hafta sonu ise 200 lira.

Acarkent Coliseum

3-acarkent-havuz

Aquapark sevenleri böyle alalım lütfen. Acarkent Coliseum’da açık ve kapalı havuz olmak üzere iki seçeneğiniz var. Beykoz’da bulunan tesisin kapalı havuzu 07.00- 22.45 saatleri; açık havuzu ise 10.00- 20.00 saatleri arasında hizmet veriyor. (Hafta içi giriş ücreti 100 lira, hafta sonu 120 lira)

Grand Hyatt İstanbul

4-grand-hyatt-havuz

Taşkışla’da yeşillikler içinde bulunan bu güzel otelin havuzu da en az kendisi kadar muhteşem. Tamı tamına 26 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğindeki havuz her gün 08.00- 19.00 saatleri arası açık. Damsız gitmemenizi öneririz, zira iki kişi olduğunuzda giriş ücreti bir hayli düşüyor. :) (Hafta içi tek kişi 140 lira, çift kişi 250 lira. Hafta sonu tek kişi 200 lira, çift kişi 280 lira)

Mayadrom Sports Center

5-mayadrom-havuz

Çekmeköy’deki bu tesis havuza ve doğaya aynı anda doymak isteyenler için çok uygun. Hafta içi 07.00- 22.00 saatleri arası hizmet veriyor(Ama Perşembe günleri 17.00- 22.00 arası açık). Üstelik fiyatı da birçok yere göre daha uygun. (Giriş ücreti 90 lira)

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri

6-fenerbahce-havuz

Sanıyoruz, Fenerbahçe’de yer alması bile bu tesisi tercih etme sebebi olabilir. Ayrıca hem temiz, hem de ucuz. Her gün 09.00- 18.00 saatleri arasında açık olan bu havuzun giriş ücreti hafta içi 60 lira, hafta sonu ise 80 lira.

Hillside City Club

7-hillside-havuz

Bu noktada İstinye ve Ataşehir olmak üzere iki seçeneğiniz var. İstinye şubesi New York teraslarının havuz konseptinde; Ataşehir şubesi ise palmiyeler arasında. Havuzlar hafta içi 06.45- 22.45, hafta sonu 08.00- 21.30 arası açık. İstinye şubesi için dışarıdan gelenlerin ödeyeceği giriş ücreti hafta içi 45 lira, hafta sonu 80 lira. Ataşehir şubesi içinse hafta içi 55 lira, hafta sonu 90 lira.

Suada

10.suada-havuz

Deniz ortasında havuz keyfi yaşamanın elbette bir bedeli olmalı değil mi? Olmasa daha iyi olurdu ama ne yazık ki Suada’nın havuzunda keyiflenmenin bedeli biraz ağır. Param var sana ne diyenler okumaya devam edebilir. :) Özel DJ performanslarıyla bir yandan da eğlendiren havuzun giriş ücreti hafta içi 100 lira, hafta sonu ise 120 lira. Ancak bu fiyat sezona ve de bilmediğimiz başka sebeplere göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden gitmeden önce iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Parkorman

11-parkorman-havuz

Genelde festival ve konserler için gittiğimiz Parkorman’ın havuzu hem güzel, hem de birçok yere göre daha uygun. Güncel fiyat bilgisini bilemiyoruz ama geçen yıl hafta içi giriş ücreti 60, hafta sonu ise 80 liraydı. Muhtemelen bu yıl da aynı dolaylardadır. :) Soyunma odaları çok rahat, metro sayesinde ulaşım da çok rahat. Tatile gidemeyenler için sıkça tercih edilesi bir havuz kısacası. :)

Hilton Bosphorus

12-hilton-bosphorus-havuz

Harbiye’de bulunan otelin havuzu her gün 07.00- 19.00 saatleri arası hizmet veriyor. Hafta içi giriş ücreti 140 lira, hafta sonu ise 250 lira. Pahalı olduğunu kabul ediyoruz ancak bu giriş ücretine şezlong, havlu, dolap, şampuan gibi güzellikler de dahil. Ha unutmadan sauna, buhar banyosu falan; alayı da ücretsiz. :)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here