Ekliyo Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Tıklayın!

Kadınların Diyeti Bozmasına Sebep Olan Durumlar

40 Etkileşim 17 Haziran, 9:45 tarihinde eklendi
Devamı

Rejime girmek sorun değil de rejimde kalabilmek sıkıntı. Ne oluyor da kadınlar kara deliğe girmiş gibi kopuyor olaydan? O büyülü anlar neler?

Hafta sonu diyeti bozmak


Bütün hafta ittire kaktıra giden rejimi, sonunda başarıyla birinci haftasına bağlayacakken, aniden içinde kız kıza takılma isteği belirir ve haftasonu diyet birden yok olur

Sevgilinin eskisi gibi arayıp,ilgilenmemesi


Zor dostum zor. Hem rejimin gerektirdiği disiplin içinde olacaksın, hem de herifi kafaya takmayacaksın? Neyin rejimi ayol, ver şuradan bir stres savar karbonhidratı!

Sevgilinin ilgi alakasında yükselme, ilişkide rahatlık


Etrafını saran pizza kokuları, lahmacun kahkahaları birden hayatın ta kendisi gibi görünmeye başlar. O dönemler aşk meşk işleri de yolundadır. ‘Neyi kasıyorum abi ya’ demeye başlarsın. Zaten beni seven böyle sevmiş, kaçtı bu lahmacuncunun telefonu?

Uzmanların ‘kaçamak’ sözünü yanlış anlamak

4g
Kaçamak kavramının tek bir öğünden ibaret olduğunu görmezden gelip, tüm hafta sonu kova kova abur cubur tüketmenin keyfine kapılırsın. Sonra da hafta sonuna yaraşır şekilde hafta içine kaçamakları taşırsın. İşte böyle böyle rejimden sessiz sedasız koparsın bebeğim.

Stalkladığın taş hatunun pizzalı paylaşımını görmek

5g
Başkası yapıyor, ben de yapayım anıdır. Kendi acıların yersiz gelir. Sanki dünyada bir tek sen böylesi bir çabaya girmişsin gibidir. Miden gurultuda, suratın büzüşük, ruhun keşmekeş… Söylüyorum ben pizza, bi ben miyim Ökkeş?

Türkiye’de olanlar için Kurban Bayramı’na yakalanmak

6g
İki eliniz bol lif içeren besinlerde bile olsa, rejiminiz kurban bayramına denk geldiyse, teslim olmaktan başka çare yok. Et değilse bile ev tatlısı, herhangi birine ‘hayır’ diyemediğiniz bir an mutlaka olacaktır.

Yılın son haftalarında olduğunu fark etmek

7g
Nasılsa yeni yılda yeniden başlarım diyerek, şimdi yarım yamalak girdiğin suratsız rejimi davullar zurnalar eşliğinde terk edersin. Çünkü söz konusu zayıflamaksa, o en iyi ‘daha sonra’ olacaktır. Her zaman ‘daha sonra’ rejime girmek, en iyi fikirdir.

Kutsal ve ulu regl dönemi

8g
Bahanelerin en güzeli, rejim bozmaların en anlamlısı regl günleridir. Nasılsa regl olduğun için yediklerin devede kulak kiridir. Zaten bir şehir efsanesine göre regl olduğunda alınan kaloriler buhar olup uçar. Bir tıkınma yoluna böylece girer ve kaybolursun. Günler haftalar geçer, üzerine üç kez daha regl olursun.

İsteyince kilo verdiğini görmek

9g
İnsanoğlunun ne kadar tuhaf bir varlık olduğunu kanıtlayan bir madde ile bu seriyi tamamlıyoruz. Zayıflamaya başladığını gördüğünde motive olacağına ‘aa nasılsa isteyince verebiliyorum’ diyerek rejimi ertelersin. ‘Çok istersem olur’ ekolü ile ‘son dakikaya bırakmak’ felsefesinin tatlı bir örneğisin.

Ekliyo'yu Facebook'ta Takip Etmediysen Hemen
Ekliyo'da trend olan içerikleri kaçırma hemen sende kaydol!

Bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ?

© 2017 Ekliyo
arrow_upward