Tuvalet Kağıdı Rulolarından Yaratıcı Geri Dönüşüm Örnekleri

Tuvalet Kağıdı Rulolarından Yaratıcı Geri Dönüşüm Örnekleri

98
0
PAYLAŞ

Dünyada kişi başına düşen çöpün 1,5 kilodan fazla olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bunun önemli miktarını atık ambalajlar oluşturuyor. Atık ambalajları azaltmak çevre için büyük önem taşımakta. Peki bunu nasıl sağlarız? Mümkün mertebe bozulmayacak, ambalajsız ürünleri tercih ederek bunun bir adım önüne geçebiliriz. Tuvalet kağıdı rulolarınının geri dönüşümü ise hiç zor değil. Buyurun bu rulolarla yapılabilecek 11 yaratıcı şeye;

1. Tuvalet kağıdı rulolarını boyayarak mukavva karton üzerine yapıştırabilir, kalemlik olarak da kullanabileceğiniz, masanız için şık ve estetik bir düzenleyici elde edebilirsiniz.

2. Elinizdeki aynayı tuvalet rulolarını ince halkalar halinde keserek, süsleyebilir ve dekoratif hale getirebilirsiniz.

3. Çocuğunuzun oyuncak arabaları için tuvalet kağıdı rulolarından çok katlı bir garaj yapabilmek hiç de zor değil. Bu şekilde hem çocuğunuza yeni bir oyuncak armağan etmiş hem de evdeki dağınıklığın önüne geçmiş olursunuz.

4. Tuvalet kağıdı ruloları gündelik hayatta her işe yarayabilir, yeter ki yaratıcılığınıza ket vurmayın. Tohumlarınızı tuvalet kağıdı rulolarında filizlendirip daha sonra saksı veya bahçeye alabilirsiniz.

5. Birkaç ruloyu bir araya getirerek veya tek başına, çevresini farklı araçlarla da süsleyerek şık kalemlikler yaratabilirsiniz. Buradaki örneğimizdeki kalemlikler ince ağaç dallarıyla süslendirilmiş.

6. Rulonun dış yüzeyine fıstık ezmesi sürüp kuş yemi dolu bir kapta yuvarlayın, yemliğiniz ağaç dallarına ya da balkona asmaya hazır.

7. Evinizdeki fazla kabloları toplu halde tutmanızı bu rulolarla neden yapmayasınız ki?

8. Yünlerinizi tuvalet kağıdı rulosuna sararak karışmamalarını sağlayabilirsiniz.

9. Tuvalet kağıdı ruloları sayesinde fular ve çamaşırlarınızın daha derli toplu olmasını sağlayabilir, dağınıklığı önleyebilirsiniz.

10. Rulo olarak saklamanız gereken kaplama kağıdı, poster gibi şeyleri tutmak için lastik yerine ruloları kullanmak da yine alternatif çözümlerimizden biri.

11. Yaratıcılığın sınırı olmaz. Minik hediyelerinizi sevdiklerinize tuvalet kağıdı rulosundan yaptığınız kutularda verebilirsiniz.

Kaynak

PAYLAŞ
Önceki İçerikPicasso’nun Eserlerini 3 Boyuta Çeviren Pakistanlı Sanatçı Omar Aqil
Sonraki İçerikİstanbul’u İstanbul Yapan ve Tarihine Işık Tutan Gizemli Yerler
Almanya'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Ekliyo.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ