Pepsi Aids HIV Virüsü Bulaştı İddiası

Pepsi Aids HIV Virüsü Bulaştı İddiası

28
1
PAYLAŞ

Pepsi aids bulaştı iddiası sosyal medya platformu olan WhatsApp üzerindeki kullanıcılar arasında son günlerde yoğun bir şekilde paylaşılıyor.

Pepsi Aids Bulaştı İddiası WhatsApp Mesajlarında

İddiaya göre atılan mesajda Pepsi şirketindeki bir çalışan pepsi kola şişelerine AIDS yani bir diğer adıyla HIV virüsü bulaştırdığı söyleniyor. Hatta mesajın devamında Metropolitan Polisi’nin İngiltere vatandaşlarını Pepsi ürünlerini içmemeleri konusunda uyardığını Pepsi kola içmemesi gerektiğini belirttiği ve bunun Sky News’te yayınlandığı ifade edildi.

Tabi ki iddia doğru değil. Bu ve benzeri bir diğer firma olan Coca Cola AIDS iddiası, sosyal medyada 2011’den beri dolaşımda olan bir şehir efsanesinden başka birşey değil.

İçecek ve Yiyecekler İle AIDS HIV Bulaşır Mı?

Bir şeyler yiyerek ya da içerek HIV ya da aids bulaşmasının imkanı yok. Bunun üzerinde Amerika Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi yaptığı bir test sonucundan aktardığına göre de bugüne kadar herhangi bir yiyecek ya da içecekten bulaşan bir aids vakası bulunmuyor.

Bu konu üzerine teyit.org  sitesinde yapılan analiz sonuçlarına göre ise tamamen yanlış bir iddia.

Kaynak: teyit.org

Sizde Pepsi AIDS mesajı hakkındaki görüşlerinizi yorum olarak aşağıya yazabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikPTT İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikInstagram Bugün Aktif Ne Demek? (Son Görülme)
Almanya'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Ekliyo.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

1 YORUM

İÇERİĞE YORUM YAZ