Ekliyo Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Tıklayın!

100 yaşını devirmiş insanların gençlik fotoğraflarıyla şimdiki halleri yan yana

45 Etkileşim 17 Haziran, 9:45 tarihinde eklendi
Devamı

Bir sürü şeyi kontrol etmekte usta olan insan, bir tek şey karşısında çaresizdir: Zaman. Saniyeler dakikaları, dakikalar saatleri izler. Günler, haftalar geçer ve biz farkına varmadan yılları eskitir. Zaman, kavgalarla, tuhaf saplantılarla çarçur edilir ya da tam tersi, değeri bilinir ama kesinlikle kontrol edilemez. Gelin görün ki kırışıklıklar yaratan, saçları döken zamanın da değiştiremediği bir şey vardır: Kimlik. Fotoğrafçı Jan Langer, bu fikre odaklanarak ilginç bir çalışmaya imza atıyor: “Yüzyılın Yüzleri”

Prokop Vejdelek

Proje, yüz yaşı devirmiş insanların, geçmişteki portreleriyle şu ankileri karşılaştırıyor. Langer, zamanın insanda değiştirdiği şeyleri bir nevi belgeliyor ve çalışmasını şöyle özetliyor: “Bu karşılaştırmalı fotoğraf kümesi, benzerlikleri ve görünüşteki farklılıkları araştırıyor. Kişilik özellikleri yaşam boyunca değişiyor ancak bireysel doğa, zamanın uçlarında kök salmış gibi görünüyor.”

Marie Buresova

Anna PochobradskaAntonin BaldrmanBedriska KöhlerovaStanislav SpacilLudvik ChybikVincenc JetelinaLudmila VyslouzilovaAntonin KovarAnna VasinovaVlasta Cizkova

h/t: boredpanda


Ekliyo'yu Facebook'ta Takip Etmediysen Hemen
Ekliyo'da trend olan içerikleri kaçırma hemen sende kaydol!

Bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ?

© 2017 Ekliyo
arrow_upward