100 yaşını devirmiş insanların gençlik fotoğraflarıyla şimdiki halleri yan yana

100 yaşını devirmiş insanların gençlik fotoğraflarıyla şimdiki halleri yan yana

82
0
PAYLAŞ

Bir sürü şeyi kontrol etmekte usta olan insan, bir tek şey karşısında çaresizdir: Zaman. Saniyeler dakikaları, dakikalar saatleri izler. Günler, haftalar geçer ve biz farkına varmadan yılları eskitir. Zaman, kavgalarla, tuhaf saplantılarla çarçur edilir ya da tam tersi, değeri bilinir ama kesinlikle kontrol edilemez. Gelin görün ki kırışıklıklar yaratan, saçları döken zamanın da değiştiremediği bir şey vardır: Kimlik. Fotoğrafçı Jan Langer, bu fikre odaklanarak ilginç bir çalışmaya imza atıyor: “Yüzyılın Yüzleri”

Prokop Vejdelek

Proje, yüz yaşı devirmiş insanların, geçmişteki portreleriyle şu ankileri karşılaştırıyor. Langer, zamanın insanda değiştirdiği şeyleri bir nevi belgeliyor ve çalışmasını şöyle özetliyor: “Bu karşılaştırmalı fotoğraf kümesi, benzerlikleri ve görünüşteki farklılıkları araştırıyor. Kişilik özellikleri yaşam boyunca değişiyor ancak bireysel doğa, zamanın uçlarında kök salmış gibi görünüyor.”

Marie Buresova

Anna PochobradskaAntonin BaldrmanBedriska KöhlerovaStanislav SpacilLudvik ChybikVincenc JetelinaLudmila VyslouzilovaAntonin KovarAnna VasinovaVlasta Cizkova

h/t: boredpanda


PAYLAŞ
Önceki İçerikRihanna’dan Porno Film Tadında Klip
Sonraki İçerikMoskova’nın “Öfke Odaları” Burada Herşeyi Kırabilirsiniz
1985 yılında Ankara'da dünyaya geldim. Uzun yıllar teknoloji sektöründe, farklı alanlarda görev yaptım. Daha sonra trend olan içeriklere rastlamam, beni Ekliyo ile tanıştırdı. Artık güncel bilgileri ve gelişen dünya yeniliklerini sizlere anbean paylaşıyorum.

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ