Ana sayfa Pratik Anahtarınız Arabada Kilitli Kaldıysa Arabanızı Açmanız İçin İlaç Gibi Yöntemler

Anahtarınız Arabada Kilitli Kaldıysa Arabanızı Açmanız İçin İlaç Gibi Yöntemler

96
0

Anahtarlarınızı kaybetmeniz veya arabanızın içinde otomatik kilitli olarak kalması durumunda, kapıyı açmaya çalışmanın ne kadar zor ve stresli olduğunu bilirsiniz.

Ola ki öyle bir olayla baş başa kaldınız yani anahtarınız aracınızın içinde kilitli olarak kaldı işte sizlere böyle bir durumda tekrar aracınızın içine girmeye yardımcı olacak bir kaç çözüm yolundan bahsedeceğim.

Yöntem #1: Tenis topu kullanın.

Bu konuda bana kızacaksınız, ancak görünüşe göre işe yarayan bir yöntem bu. Tenis topunda bir delik açın, anahtar deliğinin üzerine yerleştirin ve itin. Toptaki hava kuvveti, arabanın kilidini açmalıdır.

Yöntem #2: Ayakkabı bağınızı kullanın.

Biraz süre alabilir ve sadece eski araçlar için yani çekmece kilitleme mekanizmasına sahip arabalar için geçerlidir, ancak imkansız değildir. Küçük bir halka olarak ipi bağlayın, ayakkabı bağcığını yavaşça kapının içine itin, halkayı kilidin çevresine getirin ve yukarı çekin.

Yöntem #3: Bir kıyafet askısı kullanın.

Bu yöntem yalnızca yatay mekanizmaya sahip kilitler için çalışır. Askıyı bükerek, bir kanca yapın ve kapının içine sokun. Kancayı kilidin çevresine getirin ve çekin.

Yöntem #4: Bir çubuk ve bir tornavida kullanın.

Tornavida, aracın içi ve dışına kolayca zarar verebileceğinden, bu yöntemde çok dikkatli olmanız gerekir. Sistem aynı: tornavida ile biraz boşluk oluşturun ve kilidi çubukla itin.

Yöntem #5: Bir spatula kullanın.

Kolu içeri itin ve kilidi kaldırmak için kolu takın ve kapıyı sıkıştırın.

Yöntem #7: Plastik bir bağlantı şeridi kullanın.

Şeridi bükün, kapı karterinden geçirin ve kilidi kaldırın. Kolay olduğunu göreceksiniz.

Yöntem #8: Araç yardım firmanızı arayın.

Yardım almakla ilgili yanlış bir düşünceye kapılmayın. Araba yardım firanızı arayın; birisi size gelip size yardım edecektir.

Yöntem #9: Profesyonel bir kilit açma aracı kullanın.

Hangi aparatın nerde nasıl kullanılacağını biliyorsanız, çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Yöntem #10: Çilingir çağırın.

Bütün bunlarla uğraşmam diyorsanız çilingir sizin için iyi bir seçenek olabilir. Kesinlikle tüm araçlara ve becerilere sahipler.

Kaynak: BrightSide

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here