Ana sayfa Pratik Ayağı Ampute Edilen Hamsterın Ameliyatı ve Ekstra Küçük Boyunluğu

Ayağı Ampute Edilen Hamsterın Ameliyatı ve Ekstra Küçük Boyunluğu

94
0

Hayatın ne kadar önemli olduğunu bazen unutabiliyoruz. Bazıları ise bunu çok nadir fark ediyor ya da ömrünü hiç fark edemeden yitirmiş oluyor. İnsan hayatının bile ucuz olduğu dünyamızda hayvanların hayatlarını kurtaranların kanatsız melekler olduğunu biliyoruz. Ve çoğu hayvan seviyorum diyen insanın bile burun kıvırdığı, hayatını kurtarmak pahasına maddi yükün altına girmeyi kabul etmeyeceği bir hamster, sahiplerinin ona olan sevgisi sayesinde şu anda hayatta. İyi ki varsınız. ❤️️

Lavender (Lavanta) isimli dünyalar tatlısı 4 aylık hamster, sahipleri Weeks ailesinin en yeni üyesiydi.

lavender_hamster (8)

İlk günden itibaren sevimliliğini ve güzelliğini gösteren Lavender bir gün kafesinden kaçıyor ve uzun uğraşlar sonucunda mutfakta bulunuyor.

lavender_hamster (4)

Maalesef bu kaçışın bir bedeli vardı: minik hamsterın arka ayaklarından biri çıktığı macera sırasında sıkışmış ve incinmişti.

lavender_hamster (5)

Apar topar götürdükleri veterinerde maalesef aile zor bir kararla karşı karşıya kaldı. Ya tam anestezi ile bacak ampute edilecek, ya da Lavender’in acısına son verilip melek olacaktı.

lavender_hamster (6)

Aile riski aldı ve Lavender’in hayatını seçti. Bu seçime karşılık veren Lavender’ın minik bedeni de ameliyattan sonra kendini hızla toparladı.

lavender_hamster (7)

Hamster gibi ufak hayvanlarda daha riskli olduğu için veterinerin yeteneği sayesinde de hayata tutunan Lavender için minik bir ameliyat boyunluğu da yapıldı.

lavender_hamster (1)

Herkesin gönlünü fetheden minik serserinin bu hali bizi bile buradan eritti. Geçmiş olsun Lavender! 😊

lavender_hamster (1)

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here