Büyüleyici Bir Doğa Olayı: Fotoğraflarla Işık Direklerinin Dansı

Büyüleyici Bir Doğa Olayı: Fotoğraflarla Işık Direklerinin Dansı

82
0
PAYLAŞ

Bizler uyurken, gökyüzünde büyüleyici doğa olayları yaşanıyor. Bazı şanslı fotoğrafçılar ise bu anları ölümsüzleştiriyor. Timothy Joseph Elzinga adlı fotoğrafçı, 2 yaşındaki oğlu Gibson’ın uyarısıyla, gece 01.30’da Kanada’da “Işık Direkleri” adı verilen muhteşem gökyüzü olayını ölümsüzleştirdi. Elzinga, “İlk gördüğümde bunların Kuzey Işıkları olduğunu düşündüm, çünkü Kanada’da yaşıyoruz. Bu ışıklar adete gökyüzüne ateş ediyorlardı, yüzlerce metre yükselerek, hareket ediyorlardı” dedi.

Işık Direkleri, ışığın buz kristalleriyle etkileşimi üzerine ortaya çıkan bir doğa olayıdır. Sıcaklıklar düştüğünde ve bu kristaller havadan yere düştüğünde ışığın içinde hareket ederler. Elzinga ve diğer fotoğrafçıların yakaladığı Işık Direkleri’nden örnekleri sizler için derledik; buyrun efendim!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

PAYLAŞ
Önceki İçerikZamansız Ölümleriyle Rock Müzik Dünyasını Hüzne Boğan Müzisyenler
Sonraki İçerikDüşüncelerinizi Pozitif Yönde Etkileyecek Zihin Açıcı Filmler
Almanya'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Ekliyo.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ