Can Bonomo’nun ilk resim sergisi…

Can Bonomo’nun ilk resim sergisi…

131
0
PAYLAŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun Can Bonomo‘yu 2011 yılında çıkardığı “Meczup” albümüyle tanıdık. Ardından gelen iki başka albümü, 2012 yılında Eurovision‘a katılması, sıkça verdiği konserler vs. derken son birkaç yıldır insanın hem arkadaşıyla, hem annesiyle dinleyebildiği bir isim oldu Can Bonomo.

Müzik kariyerinin yanı sıra geçtiğimiz yıl bir şiir kitabı da çıkaran Can Bonomo meğer henüz parmaklarının tamamındaki marifetleri bizlere göstermemiş. Şöyle ki, Can Bonomo aslında bir yandan da resim yapıyormuş. Şimdi o resim çalışmaları ilk kişisel sergisi “Anachronismus(Anachronismus: Herhangi bir olay ya da varlığın içinde bulunduğu zaman dilimi ile kronolojik açıdan uyumsuz olması demek) kapsamında The Marmara Pera Oteli’nde 20 Kasım 2015‘e dek görülebilecek.

can bonomo kisisel resim sergisi sade kolektif 8

Dijital baskı, illüstrasyon, yağlı boya ve duvar boyası gibi bir çok farklı malzeme ve tekniği bir araya getiren Can Bonomo, “Anachronismus”ta geçmişten gelen bir eserin, farklılaşmış, yeniden tasarlanmış ve resmedilmiş halini sunuyor. Eserlerinde birbirlerinden, kronolojik ve mantıksal olarak tamamen bağımsız olan objeler, illüstratif figürlerin desteğiyle eğlenceli, renkli ama düşündürücü kavramsal işlere dönüşüyor.

can bonomo kisisel resim sergisi sade kolektif 7

Sergisi “Anachronismus” ile ilgili Can Bonomo şunları söylüyor: “Zamanın lineer bir fonksiyon olmadığını, saatlerimize bakıp geç kaldığımız sanrısını bize yaşatan şeyin ise insan icadı bir yanılgı olduğunu düşünüyorum. 2015 yılındayız ve saati ölçebilen tek şey hala ve sadece saatin kendisi. Bu karmaşık ve bilinmezliklerin içerisinde en eğlenceli bulduğum durum Anakronizm. Cep telefonuyla konuşan bir Napoleon ya da uzayda bir astronota muz ikram edilmesi zaman kavramını eğlenceli bir biçimde alter ediyor.”

can bonomo kisisel resim sergisi sade kolektif 1

can bonomo kisisel resim sergisi sade kolektif 2

can bonomo kisisel resim sergisi sade kolektif 3

can bonomo kisisel resim sergisi sade kolektif 4

can bonomo kisisel resim sergisi sade kolektif 5

can bonomo kisisel resim sergisi sade kolektif 6


PAYLAŞ
Önceki İçerikMoskova’nın “Öfke Odaları” Burada Herşeyi Kırabilirsiniz
Sonraki İçerikGerçek silahlar, elinde “sihirli” müzik aletlerine dönüşüyor
Almanya'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Ekliyo.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ