Ana sayfa Pratik Çok Daha Mutlu Bir İnsan Olmak İçin Yapabileceğiniz Çok Küçük Ama Etkili...

Çok Daha Mutlu Bir İnsan Olmak İçin Yapabileceğiniz Çok Küçük Ama Etkili Şeyler

109
0

Mutluluk bulaşıcı bir şey! Ancak her zaman bu bulaşıcı durumdan yararlanmak mümkün olmayabiliyor… Trafik ya da yağmurlu bir hava tam mutlu olacakken bu ruh halimize gölge düşürebiliyor. Ancak çok küçük adımlarla ilişkilerinizi geliştirebilir ve çok daha iyi hissederek mutluluk seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Kişisel bir mantra oluşturun

tumblr_lg88s43lk21qagxcoo1_500.jpgw584

Sabahları uyandığınızda aklınıza gelen ilk düşünce ne oluyor? Eğer bu pozitif bir şey değilse, ilk iş olarak bundan kurtulun. İç sesiniz ve kelimeleriniz günün geri kalanındaki ruh halinizi belirleme üzerinde çok etkili. Bu yüzden bunu harcamayın. Kişisel modunuzu yükseltecek, sizi motive edecek bir cümle belirleyin. Bu olumlu bir telkin, hedef ya da espri bile olabilir. Bunun yüzünüze gülümseme, bedeninize enerji getirecek bir şey olmasına özen gösterin.

Sadece nefes alın

n-HAPPINESS-628x314

Hayat aklınızdan detaylıca kurguladığınız planı size sunma konusunda çok acımasız olabiliyor. Ve böyle olduğunda hiç de eğlenceli olmuyor. İşler yolunda gitmediğinde sadece nefes alarak bu yükü ağır hissettiren olayların üstesinden gelmek çok daha kolay olabiliyor. Yalnızca birkaç dakikalığına olsa bile zihninizde dolaşıp duran ekstra düşünceleri bloke edin ve nefeslerinize odaklanın.

C vitamini seviyenizi yükseltin

81

Portakal ve mandalinayı en yakın arkadaşınız yapın ve C vitamini alımınızı artırın. C vitaminin mod yükseltici özelliği bulunuyor. Bu yüzden işe gitmeden çok mutsuz hissediyorsanız, kahve içmek yerine bir tane portakala uzanın. Bu küçük adımla otomatik olarak çok daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.

Renkler konusunda iddialı olun

johnaddison_thepursuitofhappiness

Bazı kişiler renkler söz konusu olduğunda daha natürel ve soft renklerle daha güvende hissederler. Ancak bu bazen ilham verici olmaktan uzak olabiliyor. Görsel açıdan güçlü renklerin ruh halini etkilediği biliniyor bu yüzden evinizde ya da işyerinizde mutlu ve enerjik hissetmek için canlı ve parlak renklere yer açın.

Birikim yapın

Happiness-quotes

Maddi durumumuz günlük hayatımız üzerinde büyük rol oynuyor. Evet, para mutluluk satın alamaz. Ancak yavaş yavaş birikim yaparak mutluluk ve huzur seviyenizi artırabilirsiniz.

Vücudunuza hareket getirin

happiness

Tembelliğin insanı mutsuzluğa sürükleyebilen bir gücü var. Bu yüzden aktif bir yaşam tarzını oturtmak mutlu bir yaşam için olmazsa olmazlardan… Düzenli egzersiz yapmak sağlık faydalarının yanı sıra stres seviyesini azaltarak çok daha mutlu bir hayat sunuyor.

Kendinize bir kral/kraliçe gibi davranın

_92928419_thinkstockphotos-508347326

Kimseden sizi şımartmasını bekleyemezsiniz. Ama bu işi kendi başınıza yapmanıza kimse engel olamaz. Kendinize zaman ayırmak ve kendinize özen göstermek mutluluğun sırlarından bir tanesi…

Kaynak:1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here