Ana sayfa Pratik Çok Yakında Geliyorlar: Dünyayı Değiştiren Buluşlar

Çok Yakında Geliyorlar: Dünyayı Değiştiren Buluşlar

200
0

Her geçen gün 5 yıl önce olmayan araçları kullanıyoruz ve bir şeyin bizi şaşırtması olanaksız görünüyor. Bununla birlikte, bazı yeni buluşlar o kadar sıradışı ki, bunlar doğrudan doğruya geleceğe aitmiş gibi görünüyor.

Sıkı durun şimdi size , hayatımızı tamamen değiştirmek üzere olan en şaşırtıcı buluşları açıkılıyorum..

Suyun Tadını ve Rengini Değiştiren Bardak

Singapur’daki bilim adamları tarafından geliştirilen Vocktail isimli bardak, içeceğin tadını ve rengini değiştirebilen bir cama sahip. Bir “sanal kokteyl” içeren bu cam, içerisinde bulunan sıvı ayarlarını kontrol etmenizi sağlayan bir mobil uygulamaya bağlı.

“Akıllı” Gözlük

Vue isimli gözlükler ile ilgili pek çok güzel şey yapabilirsiniz: aramalar yapabilir, müzik aktarabilir ve kalorifer sayacı olarak kullanabilirsiniz. Bu gözlükleri standart gözlüklerden ayıran önemli bir nokta da , “Gözlüğümü bul” işlevine sahip olmaları, bu işlevle gözlük aramak zorunda kalmayacaksınız. Vue gözlükleri normal gözlüklere benziyor (güneş gözlüğü için bir seçenek de var), dokunarak kontrol edilirler ve kablosuz şarj özelliğine sahip özel bir kutusu vardır.

Dişlerinizi Kendi Kendine Fırçalayan Diş Fırçası

Amabrush isimli diş fırçası, dişlerinizi normal bir fırçadan çok daha iyi fırçalar ve yalnızca 10 saniye içinde işini tamamlar. Cihazı Ağzınıza yerleştirmeniz ve Bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlamanız yeterlidir.

Konuştuğunuz Cümleleri Metin Haline Çeviren Kolye

Senstone isimli cihaz elbiseye tutturulabilir veya kolye olarak boyuna asılabilir. Tek bir tıklama ile cihaz konuşmayı % 97 hassasiyetle metne dönüştürmeye başlar. Tüm öğrencilerin rüyası: şimdi ders notlarını yazmak zorunda değilsiniz! Kolye şuan sadece 12 dili algıladığını belirtmekte fayda var.

Alarmlı Paspas

Ruggie isimli paspas, tam olarak normal alarm saatiyle uyanamayanlar için. Alarmı devre dışı bırakmak için, her iki ayağınızı da 3 saniye boyunca paspas üzerine basmanız gerekir. Beyninizin uyanış korkusu ve yeni bir güne başlama için yeterli zaman.

Ürün Bitince Renk Değiştiren Kapaklar

Braskem adında bir şirket , рН seviyelerine bağlı olarak rengini değiştirebilen bir plastik türü oluşturmak için Amerikalı ve Brezilya bilim adamlarıyla işbirliği yaptı. Tarihi geçen gıdalar için ambalaj üretmek için kullanılabilir. Yakında hepimiz bir süpermarkette sütün ne kadar taze olduğunu göreceğiz.

Akıllı Katlanır Eldivenli Parka

Akıllı Parka , eldivenlerini sürekli kaybedenler için birebir. Katlamanın uzunluğu değiştirilebilir ve içeride çok sayıda araç gereç cebi vardır. Ayrıca ceketin kaybolması veya çalınması durumunda yararlı olabilecek bir yer etiketi bulunmaktadır. Elbette, soğuk kış geçiren ülkeler için özel olarak geliştirilmiş olduğu için çok sıcak.

Cep Sineması

Bir soda kutusu benzeyen bu cihaz, bir projektör ve kablosuz hoparlörden oluşuyor. İstediğiniz yerde sinemaya sahip olabilirsiniz: yatak odanızın tavanında veya duvarda. Kapsülün bataryası, sinema modunda 2,5 saat ve hoparlör modunda 40 saat çalışır.

Leke Tutmayan Gömlek

Fooxmet isimli gömlek, hidrofobik bir pamuklu malzemeden yapılmıştır. Hava geçirir, ancak sudan ketçapa kadar olan sıvıları üzerinde tutmaz. Önemli noktalarından bir diğeri ise, kırışması neredeyse hiç olmadığı için ütü yapmanıza gerek kalmamasıdır.

Yanmaya ve Yırtılmaya Karşı Dayanıklı Çanta

LocTote normal bir sırt çantası gibi görünüyor, ancak aslında eşyalarınız için yumuşak bir aksesuar. Kesilip yırtılmaz ve ateşe verilemez. Bir kilit kullanılarak açılabilir ve hatta gözetimsiz bile bırakılabilir. Seyahat etmek için tam işinize yarayacak bir aksesuar, dünyanın tüm yankesicilerini hayal kırıklığına uğratacak çok yararlı bir şey.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here