Ana sayfa Pratik Doğum Sonrasında Annelerin Hepsinin Başından Geçen Olaylar

Doğum Sonrasında Annelerin Hepsinin Başından Geçen Olaylar

99
0
PAYLAŞ

Bazen gizli gizli, bazen açıktan, bazense istemeden yapacaksınız, ama hepiniz yapacaksınız. Ben yapmam, yapmadım diyen yalan söylüyordur çünkü bu sizin elinizde olan bir şey değil. Doğumun ardından bir süreliğine de olsa tamamıyla bebeğin kontrolünre girmiş bir robot haline geleceksiniz. Ne vaktiniz kalacak bunları yapmak için ne takatiniz. Ama onun bir gülüşü yok mu… Dünyalara bedel… Evet bunu biliyoruz ama bu yine de bir haftadır duş almadığınız gerçeğini değiştirmiyor.

Babanın da bebek bakımında yardımcı olması kaçınılmaz, ancak ilk altı ay boyunca her ağlamasında sizi çağırıyor olması… Ne bileyim…

01 annelik

Bebek kokusunun güzelliğini bilmeyen yok ama siz her fırsatta adeta bebeğinizi içinize çekiyorsunuz.

02 annelik

Acaba gecenin bir vakti uyanıp da “nefes alıyor mu?” diye bebeğini kontrol eden bir tek siz misiniz? Emin olun değilsiniz.

03 annelik

Yapmanız gereken onlarca iş varken bebeğinizin üzerinizde uyumasını izleyip bundan deliler gibi keyif almanızı anneliğinize veriyoruz.

04 annelik

Mesela yapmanız gereken işlerden biri de duş almak olabilir, zira buna fırsat bulamadığınız hepimizin malumu.

05 annelik

Bebeğinizle ilgili her şeyi internette aramanıza, bulduklarınız karşısında dehşete düşmenize ne diyelim?

06 annelik

Yan odada uyuyan bebeğinize daha yakın olmak için bebek kamerası aldınız, ama TV izler gibi başından kalkamıyorsunuz.

07 annelik

Sizce de sosyal medyada bebeğinizin, neredeyse hepsi birbirinin aynısı olan fotoğraflarını çok fazla paylaşmıyor musunuz?

08 annelik

Veya henüz bebek sahibi olmayan arkadaşlarınıza derhal bebek yapmaları konusundaki baskılarınız biraz tuhaf kaçmıyor mu?

09 annelik

Korkmayın bunamıyorsunuz ya da B12 vitamini eksikliğiniz yok, bulaşıkları makineye doldurup çalıştırmayı unutmanızın tek sebebi yorgunluk.

010 annelik

Banyoda gördüğünüz tomar tomar saçlar sizin evet, ama korkmayın bu gayet normal bir süreç biraz daha böyle devam edecek.

011 annelik

Kıyafetlerinizdeki kahverengi leke bizce çikolata lekesi değil… Hatta omuz kısmındaki o beyaz olan leke de süt lekesi değil…

012 annelik

E sütü veren sizsiniz elbette ki aklınızdan “tadına baksam mı?” diye geçirmeniz veya tatmanız çok da acayip değil.

013

Bebeğinizde gaz yapmasın diye yediklerinize içtiklerinize dikkat etmeye çalışıyorsunuz, ama nafile o gaz olacak kaçarı yok!

014 annelik

Bonus – Merak etmeyin cinsel isteğiniz ölmedi, vücudunuzun kendini toparlaması için en az altı haftaya ihtiyacı var.

015 annelik

PAYLAŞ
Önceki İçerikSiyasetçilerin Hiç Bir Zaman Unutulmayacak Seçim Vaatleri
Sonraki İçerikAltın Adam Michael Phelps Hakkında Sizi Çok Şaşırtacak Bilgiler
Almanya'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Ekliyo.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

İÇERİĞE YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here