Dünyadaki En İlginç Hayvanlar

Dünyadaki En İlginç Hayvanlar

97
0
PAYLAŞ

Dünyanın çeşitli bölgelerinde hala ilginç hayvanlar keşfedilmeye devam ediyor. Yüzlerce hatta belkide binlerce hayvan türü arasında güçlerine ve özelliklerine hayran kalacağınız hayvanlar olabilir. İşte gerek görünüşü gerekse yetenekleriyle oldukça şaşırtan bazı ilginç hayvanlar.

Armadillo

armadillo_43141b

Muhtemelen bu görünüş bazılarına tanıdık gelmiş olabilir. Çünkü Armadillo yada Türkçe adıyla karınca yiyen, ülkemizde özellikle hayvanat bahçelerinde sıkça rastladığımız bir hayvan türüdür.

Deniz Ejderi

deniz-ejderi

Ona neden böyle bir isim verildiğini düşünüyorsanız resmen dikkatlice tekrar bakmanız gerekecek. Filmlerdeki hayali ejderhaların kaynağı olan bu hayvan, ürkütücü görünümüyle dikkat çekiyor.

Ay-Ay

aye-aye

Yarım metrelik boyu ve uzun kulaklarıyla bir hayli tuhaf göründüğü söylenebilir. Çok nadir bulunan bu maymun türü, uzun parmaklılar arasında yaşayan tek örnektir.

Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

yarasa-baligi

Adından anlaşıldığı üzre yarasaya olan benzerliği dikkatlerden kaçmıyor. Ancak bu hayvanın asıl garip özelliği ise kıpkırmızı olan dudakları.

Balon Balığı

balon-baligi
Tehlikeyi hissettiği andan itibaren vücudunu su ile doldurmaya başlayan balon balığı, yaşayan en tehlikeli ve zehirli balık türlerinden biridir.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDünyanın En Tehlikeli Beş Yolu
Sonraki İçerikMaaşlarına Göre Dünyanın En Zengin Avrupa Ülkeleri
Almanya'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Ekliyo.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ