Ana sayfa Pratik Dünyanın En Etkili Kadınlarından Huffington’dan Sağlıklı ve Başarılı Yaşam İçin Tüyolar

Dünyanın En Etkili Kadınlarından Huffington’dan Sağlıklı ve Başarılı Yaşam İçin Tüyolar

88
0

Dünyanın en etkili kadınlarından biri olarak gösterilen, ünlü haber platformu Huffington Post’un kurucularından olan Arianna Huffington kısa zamanda 800 çalışanı olan bir medya patronuna dönüştü. Başarısını çok çalışmasına borçlu olan Huffington, bir gün çok çalışması nedeniyle yorgunluktan masasının başında yığılıp kalıyor ve çene kemiği kırılıyor. Bu olay sonrası başarıyı yeniden tanımlamaya başlayan ve Huffington Post’tan ayrılarak iyi yaşam üzerine bir platform olan Thrive Global’ı lanse eden Huffington, hem başarılı hem de sağlıklı olmanın sırlarını ve gerçek mutluluğun ne olduğunu paylaşıyor.

Başarıyı yeniden tanımla

Huffington president and Editor-in-Chief of The Huffington Post Media Group attends a session at the World Economic Forum (WEF) in Davos

Dünyanın en etkili kadınlarından biri olarak gösterilen Arianna, yorgunluk nedeniyle geçirdiği rahatsızlık sonrası başarının aslında ne demek olduğunu yeniden tanımlamaya ve bu amaçla yaşam tarzını değiştirerek kendine iyi gelen şeyleri yaparak daha başarılı olduğunu fark ediyor ve bu yüzden başarılı olmak isteyenlerin kendilerini ihmal etmemeleri gerektiğini söylüyor.

Fişini çek ve kendini yeniden şarj et

Arianna Huffington

Arianna, kendisinin 18 yaşındaki haline tavsiye verecek olsa, performansının sadece çalışarak değil, aynı zamanda fişini çekerek, yeniden şarj olarak ve kendisini yenileyerek gelişeceğini hatırlatmak istediğini söylüyor.

Uykuya öncelik ver

201605-omag-sleep-arianna-huffington-1-949x534

Arianna yaşadığı korkunç bayılma olayının ardından yaşamını düzene sokmak istiyor ve bu yüzden uyku düzenini korumaya ve ihmal etmemeye özen gösteriyor. Her gün mümkün oldukça 8 saat uyumaya özen gösteren Arianna, yaşam kalitesinin de bu sayede geliştiğini belirtiyor.

Anı kaçırma

rel-val-1_113137k

Annesinin en sevdiği öğütlerinden birinin “asla anı kaçırma” olduğunu belirten Arianna bu felsefeyi hayatında uygulamak için düzenli olarak yoga ve meditasyon çalışmaları yapıyor.

Hayatına neşe kat

dc1455fa-6012-11e6-b0e6-86c5934089d8-780x533

Arianna Huffington, hayatında neşe, huzur, mutluluk ve sakinlik yakalamak için gün sonunda sıcak bir banyo yapmayı ve vücudumuza “bu gün sona erdi” mesajı vermemizi öneriyor. Bu sayede kendinizi de biraz şımartmış olabileceksiniz.

Mola ver

The-Sleep-Revolution-Arianna-Huffington

Huffington iş dünyasında başarılı olmak için gün içinde molalar vermenin işe yaradığını söylüyor. Özellikle de yemek zamanları… Tüm bu yemek ve kahve molalarının yeniden şarj olmak ve zihni açmak için çok faydalı olduğunu paylaşan Arianna, çalışanlarının zihin sakinliği için yardım eden Headscape uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilmelerini sağlıyor.

Stres kurtarıcınızı bulun

dc1455fa-6012-11e6-b0e6-86c5934089d8-780x533

Arianna “stresten kaçabilmek için sakinliği hissettiğimiz o alana dönmemizi sağlayacak kurtarıcıyı bulmamız gerek. Benim kurtarıcım derin nefes alıp vermek” diyor. Bu kimilerine göre yürüyüşe çıkmak, yoga yapmak ya da koşmak da olabilir diyerek farklı alternatifleri de gösteriyor.

Herkesle iletişim kurun

arianna-huffington-portrait_0

Arianna bir kahve dükkanındaki baristadan, temizlik ekibinde çalışanlara kadar herkesle kişisel diyaloglar kurarak onlardan hikayelerini öğrenip ders çıkartmak gerektiğini belirtiyor.

Başarısızlığı kucakla

Arianna eğer tutkuyla yaptığınız bir şeyi yapıyorsanız, eninde sonunda başarıyı bulacağınızı söylüyor ve bu süreçte yaşadığınız aksilikleri ve başarısızlıkları kucaklayarak onlardan ders alınmasını öneriyor.

Kaynak:1,2,3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here