Ana sayfa Pratik Esrar Araştırmasına Katılması İçin Gönüllü Gençler Arayan Bilim İnsanları

Esrar Araştırmasına Katılması İçin Gönüllü Gençler Arayan Bilim İnsanları

127
0

Almanya’daki bir grup araştırmacı rekreasyonel bir esrar çalışmasına katılmak için 25.000 katılımcı arıyor. Araştırmanın esas konusu esrarın uzun süreli rekreasyonel kullanıcılar üzerindeki etkilerini incelemek.

Berlin’in Kenevir Tüketimi Araştırma girişimi, “Uyuşturucu ve Tıbbi Cihazlar Federal Enstitüsüne” (BfArM) sağlıklı yetişkin tüketiciler için kenevir dizileri üzerinde bilimsel bir araştırma sundu.

1_smoke-pot-1

Çalışma için seçilecek kişilerin 30 gram uyuşturucu esrar almasına izin verilecek.

Home Grown Cannabis plants.

Araştırma kapsamındaki hedef yaş ise 18.

3_Mechoulam-THC

Ayrıca seçilecek kişilerin eskiden esrar kullanmış olması ve bağımlılık ya da psikiyatrik problemlere yatkın olmaması gerekiyor.

4-reasons-israel-leader-cannabis-research-development-4

Araştırma komitesi, Almanya nüfusunun yaklaşık yüzde 6-7’sinin esrar aldığını söylüyor.

5-cannabis-broken-bones

Şimdiye dek araştırmaya en az 2.000 Berlinli başvuruda bulundu. Alman vatandaşı olmayanlar da kabul edilirse bu rakamın çok daha yukarılara çıkacağı aşikar.

6-smoke-pot-2

Araştırmacılar faydalı bir araştırma için gerekli ürün ve fonlara ulaşmak konusunda sıkıntı yaşadıklarını söylüyor ve hem devlet hem iş dünyası kanadından da destek bekliyor.

7-cannabis-1000x600

Geçtiğimiz ay Berlin’deki araştırmacılar Amerika’da Colorado Eyalet Üniversitesi’nde “Esrar Araştırma Enstitüsü”nün açılış konferansına katıldı.

8-DSC_7300-e1488416236925

Esrar Araştırma Enstitüsü, esrarla ilişkili tüm akışları araştırmayı amaçlayan, geçtiğimiz yıl kurulan özel bir enstitü.

9-smoke-pot-3-

Esrarın diğer bilimlerle ilişkilerini de inceliyor; bilim, teknoloji, mühendislik, matematik, psikoloji, reklamcılık ve sosyal bilimler.

10-Mechoulam

Konferansın ana konuşmacılarından biri olan Raphael Mechoulam, esrar araştırmasının vaftiz babası olarak görülüyor.

11-space-marijuana-630x354_c

70’li yıllarda hint kenevirinin dişinden elde edilen, ilaç sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer alan “THC”yi ayıran ve sentezleyen ilk kişi olarak biliniyor.

12-reasons-israel-leader-cannabis-research-development-1

Kaynak; 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here