Ana sayfa Pratik Geleneksel Yogaya Yeni Bir Soluk Getiren İlginç ve Eğlenceli Yoga Türleri

Geleneksel Yogaya Yeni Bir Soluk Getiren İlginç ve Eğlenceli Yoga Türleri

100
0

Bir dönem yalnızca belli bir kesim tarafından yapılan yoga artık giderek daha da popüler hale geliyor ve koşma, yüzme ve kardiyo gibi bir egzersiz rutini oluyor. Elbette her popüler şeyde olduğu gibi yaratıcı kişilerin dokunuşlarından yoga da nasibini alıyor. Dünyanın farklı noktalarında, yoga yapan ve klasik yoga pozlarını trend olan sporlar ve pop kültürüyle harmanlayan kişiler mevcut. Eğer yoga yapmak istiyorsanız bu farklı ve eğlenceli yoga türlerinden istediğiniz bir tanesini seçebilirsiniz.

Hip-Hop Yoga

ScreenShot2016-08-03at10.46.24PM-645x579

Hem R&B ve rap müzik sevmek hem de yoga yapmak mümkün. Bu iki ilgi alanını bir araya getirenler sevdikleri parçalarla yoga yapıyor.

Death Metal Yoga

1432163593910.jpg

R&B sevenler olduğu gibi death metal sevenlerin de bir araya gelerek yoga yaptığı bir grup var.

Temalı Yoga

harry-potter-yoga

Yogaya yeni dokunuşlar yapanlar sevdikleri filmlerin temalarından ilham alarak pratik yapıyorlar. Bunlardan ilginç bir tanesi de Harry Potter temalı, büyü asası ile yapılan yogaydı.

Renkli Yoga

Chroma-Yoga

Renklerin hayatımızda büyük etkisi var. Mavi güveni ve sankinliği artırıyor, kırmızı tutku ve heyecanı… Zihnin farklı kısımlarını canlandırmak isteyen sanat öğrencileri LED ışıkları altında pratik yapıyor.

Biralı Yoga

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-351245-08d72edc-9a6a-4f1f-9c7c-711e226281bc

Almanya’da bir yoga stüdyosunda yapılan bu etkinlikte her bir poz geçişinde bira içiliyor. ABD’de de bira üreticilerinin bir araya gelip pratik yaptıkları bir stüdyo var.

Üzüm bağında Yoga

Ekran Resmi 2017-06-02 15.35.30

Hem şarabı hem de yogayı sevenlerin bir araya gelerek yaptığı bu yoga pratiği üzüm bağlarında şarap eşliğinde yapılıyor.

Kar Yogası

snoga2

Fransız Alpler’inde karda yapılan yoga pratiği uzun süren sert kışlara karşı zihinsel dayanıklılık sağlıyor.

Hike Yoga

kim-2-645x430

Dağda yürüyüş yapmak yerine dağda yoga yapmayı sevenler New York’ta bu işi gerçekleştiriyor.

Sörf tahtasında yoga

sörf tahtası yoga

Sörf tahtasının üzerinde yoga pratiği yaparak çok efor sarf edip terledikten sonra kendinizi denize ya da okyanusa atmak kadar rahatlatıcı başka bir şey olabilir mi? Sörf tahtasında yoga yapmak da bu açıdan çok ödüllendirici.

Kedi yogası

yoga_tree

Kediler zaten yoga yapanların videolarını çok güzel sabote ediyorlardı şimdi de sahipleriyle yoga yapan, onları yakından ilgiyle takip eden kediler var. Kedilerin terapötik etki yarattığı bir yoga türü.

Keçi yogası

360-goatyoga1-superJumbo

Kedilerle olsun da keçilerle neden olmasın? Bir çiftlikte keçilerle birlikte bebek keçilerle birlikte yoga yapılıyor ve ABD’deki bu etkinliklere pek çok kişi katılıyor.

Bonus: Yoga yapan kadına dehşete düşmüş bir şekilde bakan masum inekler!

Kaynak:1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here