İmrenilerek Bakılan Güçlü ve Uzun Tırnaklara Sahip Olmak İçin Tüketmeniz Gereken Yiyecekler

İmrenilerek Bakılan Güçlü ve Uzun Tırnaklara Sahip Olmak İçin Tüketmeniz Gereken Yiyecekler

90
0
PAYLAŞ

Tırnakların güçlü ve sağlıklı olması bakımlı eller için olmazsa olmaz… Sadece oje ya da bakım kremleri de tek başına yeterli değil. Bu yüzden tırnaklarınızı içten beslemek için bu yiyeceklerden faydalanabilirsiniz.

Somon

gallery-1470957447-delish-baked-cajun-salmon-pin-03

Eğer tırnaklarınız çok kuru ve koyulaştıysa, o zaman biraz somon yemeniz gerekiyor olabilir. Somonun içindeki B12 vitamini tırnaklarınıza içten bir manikür yapıyor olacak. Ayrıca D vitamini sayesinde tırnaklarınız güçlenecek ve o şekilde uzayacak.

Yumurta

gallery-1458569892-delish-buffalo-deviled-eggs

Yumurtanın önemli bir protein kaynağı olduğu biliniyor. Ayrıca yumurtadaki vitamin ve mineraller güçlü tırnaklar için olmazsa olmaz.

Yulaf

gallery-1445879816-delish-oatmeal-cranberries-pistachios

Yulaf, esmer pirinç ve karabuğday gibi tam tahıllı gıdalar sahip oldukları biyotin ve proteinler sayesinde çok daha sağlıklı tırnaklara sahip olmamızı sağlıyor.

Kırmızı et

gallery-1470753952-delish-caprese-steak-pin-1

Kırmızı ette proteinin yanı sıra var olan demir, tırnak sağlığı için büyük önem taşıyor.

Yaban mersini

gallery-1436564414-roasted-blueberries-delish-2

Yaban mersini yüksek miktarda antioksidan kaynağı olduğu için tırnak hücrelerinizdeki yıpranma ve kırılmaların önüne geçiyor.

Ispanak

gallery-1443631171-weeknight-dinner-steak-salad

Ispanak ve pazı gibi yeşil yapraklı sebzeler, kalsiyum, demir ve antioksidanlarla dolu olduğu için tırnaklar için harika gıdalar.

Börülce

gallery-1459188078-delish-santa-fe-chicken

B7 vitamini olan biyotini dışarıdan alıyorsanız bunu beslenmenize yöneltmenizde fayda var. Börülce gibi taneli gıdalarda da fazla miktarda bulunuyor.

Kaynak:1

PAYLAŞ
Önceki İçerikSizi Mezuniyet Gecesinin Yıldızı Yapacak Birbirinden İlham Verici Mezuniyet Makyajları
Sonraki İçerikBir Sanat Eserini Andıran Çiçekli Jöle Pastalar
Almanya'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Ekliyo.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ