Klavyede Tık (Onay) İşareti Nasıl Yapılır?

0
228

Bilgisayarın klavyesini kullanarak özel sembol olan onay işaretleri yani check mark ✔  işareti nasıl yapılır ? bununla ilgili olarak sizlere pratik ipuçlarını vermeye devam ediyorum.

Word , Excel veya herhangi bir yazı yazma programı , notpad , txt , metin belgesinde onay tik işareti kullanmak isteyebilirsiniz. bu simgeyi klavye kullanarak veya ascii kodkullanarak hemen yapabilirsiniz.

Bunu ayrıca kopyala yapıştır şekilden buradan alıp kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi asıl konumuz olan bilgisayar klavyesini kullanarak nasıl yaparız ? ayrıca bunu unicode kodu olarak da vermeye çalışacağım.

✔ Tik(Onay) İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar klavyesinde ✔  onay işareti yapabilmek için karakter kodu Alt + 0252 işareti ile yapabilirsiniz. Alt Tuşuna basılı tutarak numlock rakamlarını kullanarak 0252 tuşlayarak bıraktığınızda onay simgesini yapmış olursunuz. Eğer burada bu işlemi yapamıyor başka karakter çıkıyor ise buradan alıp istediğiniz yere kopya ve yapıştır yaparak alabilirsiniz .

Bilgisayar > Tüm programlar > donatılar > karakter eşlemi adımlarını izleyerek buradan unicode ile bulabilir isterseniz buradan kopyalama işlemin gerçekleştirebilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here