Ana sayfa Pratik Tamamen Doğal ve Hızlı Sakal Çıkarma Yöntemleri İle Gür Sakallara Kavuşun

Tamamen Doğal ve Hızlı Sakal Çıkarma Yöntemleri İle Gür Sakallara Kavuşun

543
0

Sakal çıkarma doğal ve kolay yöntemleri ile sizde sağlıklı sakallara kavuşun. Gür çıkan sakallar günümüzde bir çok erkeğin hayalidir. Sakal çıkmayan erkekler için doğal sakal çıkarma yöntemleri ve organik sakal çıkarma kürü ve  yolları listesini sonuna kadar okumasını öneririz. Sakalı çıkamayan erkekler; sakal çıkarma yöntemleri listesi tam sizlik.

İşte, madde madde doğal sakal çıkarma metodları;

Erkek bireylerin yüzlerinde yaklaşık 15 bin adet kıl vardır ve bu kılların günlük uzaması yaklaşık 38 mm/gün kadardır.

sakal çıkarma yöntemleri

Erkeklerde kişi 17 yaşına gelinceye dek sakal çıkmaması bir problem değildir. Fakat 20 yaşına geldiği halde sakal çıkmaması köselik olarak tanımlanır.

sakal çıkarma yöntemleri

Köselik ve sakal çıkmaması  çözümü için aşağıda listemizde bulunan doğal yöntemler denenebilir.

İlk Doğal Yöntem: Sarımsak Kürü;

sakal çıkarma yöntemleri - sarımsak

Sarımsağın doğası gereği içindeki asitler sayesinde, sakalların temelini meydana getiren tüylerin çıkmasını sağlamaktır. Doğal sakal çıkarmak için öncelikle 2-3 diş sarımsağı ezip yüzünüze sürün. Kokusu kalmayıncaya kadar bekleyip daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi her akşam yaptığınızda, belirli bir süre sonra kıl çıkmayan bölgelerde kılların çıktığını göreceksiniz.

İkinci Doğal Yöntem Olarak Badem Yağı Kürü;

sakal çıkarma yöntemleri - badem yağı

Bir diğer sakal çıkartma yöntemi ise badem yağı ile hazırlanan kürdür. Sarımsak kürü kadar etkili olmasa da sarımsak ile yapılan işlemin devamı olarak uygulanabilir. Badem yağı çıkmakta olan kıl ve tüylerin canlı ve parlak olmasını sağlar.

Üçüncü Doğal Yöntem: Traş Olmak;

sakal çıkarma yöntemleri - traş

Traş olmak özellikle erkek bireylerde sakalların oluşumuna büyük katkı sağlar. Traş olmak yüzdeki tüylerin kıla dönmesinde etkili doğal bir sakal çıkarma yöntemidir.

Dördüncü Olarak Doğal Olmayan Yöntem: Sakal Losyonları;

sakal çıkarma yöntemleri - losyon

Eczanelerde satılan sakal çıkarma losyonları sayesinde de sakalların ve tüylerin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sakal Losyonlarını alırken Sağlık Bakanlığı onaylı ürünleri almaya dikkat etmenizi öneririz.

Beşinci Doğal Olmayan Yöntem: Sakal Ekimi;

sakal çıkarma yöntemleri - sakal ekimi

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile saç ve sakal ekme ile binlerce kişi sağlıklı sakal ve saç hayaline kavuştu. Sakal ekme yöntemi çıkan sakallar dan kökler alınıp sakal çıkmayan bölgelere ekimi yapılmaktadır. Kalıcı ve sağlıklı sakallara kavuşmak için en etkili yöntem.

Doğal ve doğal olmayan sakal çıkarma yöntemleri arasından tercihinizi yaparak sakal çıkarabilir varolan sakallarınızı gürleştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here