Tatarlara Doğuştan Otomatik Olarak Gelen Ayırt Edici Özellikler

Tatarlara Doğuştan Otomatik Olarak Gelen Ayırt Edici Özellikler

204
0
PAYLAŞ

Tatarlar, kökenleri Orta Asya’ya dayanan; Avrupa, Rusya ve Türkiye’de çokça bulunan, bilinen en eski Türk kavimlerinden biridir. Kırım, Nogay ve Kazan tatarları gibi birçok alt grubu vardır. Tarihte savaşçı özellikleriyle dikkat çekseler de, günümüzde neşeleri ve birbirinden lezzetli yemekleri ile tanınmaktadırlar. Gelin birlikte Tatarlar hakkında bilinmesi gereken 11 maddeye göz atalım! :)

Ülkemizde Eskişehir dışındaki illerde Japon turist muamelesi görebilirler.

1

Etli yiyeceklere aşırı düşkündürler.

2

Alkolle araları ekseriyetle iyidir. Sarhoş olanına zor rastlanır. Vakti zamanında at sütünden içki yapan insanlardan bahsediyoruz. 😊 (bkz: kımız)

3

Hamur işi onlardan sorulur. Mantı, Köbete ve Çibörek’in mucitleridir.

4

The Walking Dead’den hatırladığımız Darly’ın silahı bir Tatar Yayı’dır.

5

Tatar erkeklerinin sakalları genellikle az çıkar ve geç yaşlanırlar. Uzun ömürlü olduklarını söylemek mümkündür.

GUNSUR MEHMET

Akıllıdırlar. Öyle ya İlber Ortaylı da bir Tatar’dır.

7

Yakışıklıdırlar.

8

Güzeller güzeli ünlü Rus model Irına Shayk bir açıklamasında: “Beni Türk’e benzetiyorlar, ben bir Tatar kızıyım.” demiştir.

9

Espriden anlarlar. Aziz Nesin’le birlikte Yusuf Akçura, Vehbi Koç, İhsan Oktay Anar, Erol Evgin, İlhan Mansız ve Mehmet Günsur gibi isimler akla gelen diğer tanınmış Tatarlar’dır.

10

Malesef Kırım Tatarları 1944 yılında Ruslar tarafından sürgün edilmiştir. Bir Tatar olan Ukraynalı Jamala, bu sürgünü anlattığı şarkısı ile Eurovision 2016’da birincilik almıştı.

PAYLAŞ
Önceki İçerikÜzerinde Tuhaf Şeyler Bulunan Ülke Bayrakları ve Anlamları
Sonraki İçerikKadına Şiddeti Durdurmayı Amaçlayan İlginç Metot; Eli Sopalı Kadınlar
Almanya'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Ekliyo.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ