Ana sayfa Pratik Türkiye’de Bölge Bölge Alternatif Yaz Tatili Rotası

Türkiye’de Bölge Bölge Alternatif Yaz Tatili Rotası

115
1
BPSB
Bu yaz tatil rotanızı beraber belirliyoruz! Tek yapmanız gereken bir bölge seçmek! Gerisini bu listede bulabilirsiniz. :)

Marmara Bölgesi: İstanbul – Ağva

ağva

İstanbul’a bağlı olsa da kendisine 97 km uzaklıkta bulunan bu şirin tatil beldesi yeşillikleri ve müthiş doğasıyla tüm tatilseverlerin rağbet gösterdiği bir yer. Göksu ve Yeşilçay nehirleri ise tüm ihtişamlarıyla sizler için harika bir huzur kaynağı olmaya yetecek cinsten. Her şeyi geçtik hem denizi hem de tesisleriyle bu yaz Marmara Bölgesi’nde tercih edebileceğiniz bir yer.

Ege Bölgesi: İzmir – Karaburun/ Mordoğan

mordogan
Adeta bir tabloyu anımsatan bu doğa harikası yer. Üstelik Dilek Pınarı denen ki Yunancası Narcissos olan 5.000 yıllık bir efsaneye de şahitlik edebilirsiniz. Orada sadece kendinin beğenen Narcissos’un kendisini izlediği pınar’ı da görebilir; ve kendinizi izleyebilirsiniz… Dalış tutkunları ise burayı ayrıca seveceklerdir.

Akdeniz Bölgesi: Antalya – Kaş

antalya-kas-3
Sakin akşamlar ile eğlenceli geceler arasında bir tercih yapamıyor; bazen kafanızı dinlemek bazen de eğlencenin dibine vurmak istiyorsanız sizi buraya alalım efenim! Üstelik günbatımının en ihtişamlı hallerine burada şahit olacağınıza emin olabilirsiniz.

Karadeniz Bölgesi: Amasra – Bartın

amasra
Halkının sıcak kanlılığını merhum sanatçı Barış Akarsu’dan da az çok tahmin edebiliyorsunuzdur ama sadece bununla da sınırlı değil güzellikleri. Mis gibi denizi ve mimari bir harika olan Cenova şatosu ile birlikte bu yaz tercih edebileceğiniz harika bir yer.

İç Anadolu Bölgesi: Nevşehir – Kapadokya

kapadokya
Yazın hiç rüzgar almamasından dolayı Nevşehir’in ünlü Kapadokya’sındaki balonlara gönül rahatlığıyla binebilir ve gökyüzünün tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca peri bacaları ve vadi manzaralı otellerin havuzlarında hem bulunmaz bir görsel şölen yaşayabilir hem de yaz sıcağında serin bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

Doğu Anadolu Bölgesi: Bitlis

türkiye-krater-gölleri
Nemrut Gölü, Türkiye’nin en büyük krater, Dünya’nın ise en büyük ikinci krater gölü olma özelliğini de elinde bulunduran Nemrut Gölü’nün etrafında serin ve eşsiz bir kamp tatili de sizi buraya gelip cezbetmeye yeter de artar bile. Ayrıca tarih gezilerini sevenler için de Ahlat Mezarlığı, Bitlis Kalesi ve say say bitmeyecek bir sürü kültür mirası mevcut…

Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Gaziantep

gaziantepte-gezilecek-yerler-7
Tarih sevdalılarının mutlaka gezip görmesi gereken bir yer olan Gaziantep’e giderseniz, Zeugma Mozaik Müzesi’nde tarihin en ince ayrıntılarına tanık olabilirsiniz. Rumkale’de harika bir tekne gezisi ya da Dulukbaba Tabiat Parkı’nda harika doğa manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Biraz sıcak olsa da emin olun buna değecektir.

Bonus – Geriye tek bir şey kalıyor; yol arkadaşınız olan arabanızı bu tatile hazırlamak…

Yatay Görsel
BP Ultimate Euro Diesel‘in gelişmiş temizleme formülü düzenli kullanımda ilk günkü gibi çalışmasına ve güç kaybına karşı korunmasına yardımcı olur. Böylece, BP Ultimate Euro Diesel ile tek depoda 42 km’ye kadar fazla yol gidebilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here