Ücretini Ödeyerek Vatandaşlık Alabileceğiniz, Ülkeler

Ücretini Ödeyerek Vatandaşlık Alabileceğiniz, Ülkeler

117
0
PAYLAŞ

Her ülkenin kendi prosedürlerine göre, o ülkenin vatandaşlığını almak çeşitli derecelerde zor olabiliyor. Özellikle uzun vadede yaşamak ve o ülkede oturma ve çalışma vizesi almak birçok ülkenin şartı. Fakat paranın açamayacağı hiçbir kapının olmadığını belirtmek gerek. Paranız varsa, düzeltelim çok paranız varsa bu detaylara çok takılmadan kısa sürede vatandaşlık alabiliyorsunuz. İşte bu doğrultuda, gayrimenkul veya herhangi bir yatırımla vatandaşlığını alabileceğiniz ülkeleri ve yatırım değerini içeren bir liste hazırladık.

Uruguay

1-uruguay

Listemizin en kolay lokması Uruguay ile açılışı yapıyoruz. Uruguay vatandaşı olmak için büyük yatırımlar ve büyük paralara ihtiyacınız yok. Aylık 1200 doların üzerinde para kazanmanız durumunda, 3.yılın sonunda bu ülkenin vatandaşı olabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti – 100 bin dolar

dominik-cumhuriyetine-nasil-gidilir-santo-domingo-punto-cana-ne-zaman-gidilir-

Tek bir kişi için 100 bin dolar karşılığında bu güzel ada ülkesinde vatandaşlık hakkı elde edebiliyorsunuz. Fakat eşiniz ve çocuklarınız da varsa ödeyeceğiniz tutar bunun iki katını bulabiliyor.

İspanya – 160 bin euro

barcelona hero

İspanya vatandaşı olmak için 160 bin euro ve üzerinde konut almanız gerekmekte. Bu miktarda bir parayı gözden çıkardığınız takdirde, bu güzel akdeniz ülkesinin vatandaşı olabiliyorsunuz.

Arnavutluk – 200 bin dolar

arnavutluk

Arnavutluk’un tek şartı ülkelerine 200 bin dolarlık yatırım yapmak. 200 bin dolarlık yatırımın yapılması halinde vatandaşlığı kapıyorsunuz.

St.Kitts ve Nevis – 250 bin dolar

St.Kitts ve Nevis

Karayip Denizin’de bulunan bu federal ülkede 250 bin dolarlık bir ev alarak veya yatırım yaparak vatandaşlık alabilirsiniz. Başka hiçbir ülke vatandaşına ambargosu olmayan bu federal devlet, İran vatandaşlarına hiçbir şekilde vatandaşlık vermiyor.

Yunanistan – 250 bin euro

yunanistan

250 bin euro’luk bir yatırımınız karşılığında komşu Yunanistan’ın vatandaşı olabiliyorsunuz.

Almanya – 250 bin euro

almanya

Otomotiv sanayi devi Almanya başka bir talepte bulunmadan, 250 bin euro karşılığında vatandaşlık için kapılarını herkese aralıyor.

Makedonya – 400 bin euro

makedonya

Makedonya kendini ağırdan satan ülkelerin başında geliyor. 400 bin euroluk bir yatırımı gerçekleştiren her iş adamı Makedonya vatandaşı kabul ediliyor.

Karadağ – 500 bin euro

karadag

Gel gelelim kendini ağırdan satan küçük Avrupa ülkelerinden ikincisi Karadağ’a. 500 bin Euro’nuz varsa bir kere daha düşünün. Vatandaşlığını alıp almamak sizin kararınız…

Portekiz – 500 bin euro

portekiz

Ekonomisi zayıf fakat kültürel anlamda zengin olan Batı Avrupa ülkesi Portekiz’in, vatandaşlığının yolu 500 bin euro’dan geçiyor.

İrlanda – 500 bin dolar

irlanda-ucak-bileti-800x480

Ada ülkelerinden İrlanda için 500 bin dolarlık yatırımı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Hayat şartlarının da pahalı olduğu ülkede o kadarlık yatırım yaptıktan sonra yaşamakta da zorlanmazsınız herhalde…

Malta – 650 bin euro

malta lead-xlarge

Akdeniz’deki güzel ve sıcak ada ülkesi Malta için bu bedel 650 bin euro.

Kanada – 800 bin dolar

kanada

400 bin dolarlık yatırımınızla birlikte hesabınızda 800 bin dolar paranız varsa artık özgür Kanada vatandaşısınız, şimdiden tebrikler…

ABD – 500 bin dolar

amerika1

Özgürlüğün ülkesi Amerika’ya girmek de, yaşamak da hiç sanıldığı kadar kolay değil. Bir kere ya 1 milyon dolar değerinde bir şirket kurmanız gerekiyor, ya da ülkenin bu tür vatandaşlık tipi için belirlediği alanlardan birinde en az 500 bin dolarlık yatırım yapmanız gerekir. Tabi 5 yıl yaşadıktan sonra vatandaşlığa kabul edileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

Slovakya – 1 milyon euro

slovakia_country_image

Zayıf ekonomili Slovakya, 1 milyon euroluk yatırım karşılığında vatandaşlık veriyor.

Bulgaristan – 1.2 milyon dolar

bulgaristan

Bulgaristan’ın zorlu şartlarıyla almış başını gidiyor. Bir yıllık ikamet etmek şartıyla, 1.2 milyon dolarlık yatırım yaparak vatandaşı olabilirsiniz.

Hong Kong – 1.2 milyon dolar

hong-kong bg image_2

Dünya ticaretinin en önemli merkezlerinden biri olan Hong Kong için 1.260 milyon dolarlık yatırım karşılığında vatandaşlığa alınabiliyorsunuz.

Singapur – 2 milyon dolar

singapur-sehir-manzarasi

Asya’nın parlayan ülkelerinden Singapur’un vatandaşı olmanızın yolu 2 milyon dolardan geçiyor.

Güney Kıbrıs – 3 milyon euro

guney_kibris

Güney Kıbrıs minik bir ada bilindiği üzere. Yavru vatanla sınır komşusu olan Güney Kıbrıs için 3 milyon euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

İngiltere – 1 milyon pound

ingiltere-isidin-tehdit-videosunu-inceliyor-280434

İngiltere girmek de, İngiltere’de yaşamak da çok pahalı. Vatandaşlık şartları ise korkutucu. 5 yıl boyunca her yıl 1 milyon poundluk yatırım yaparak vatandaşlığı almanız mümkün, tabii o kadar paranız varsa…

Avusturya – ?

avusturya-ucak-bileti-800x480

Vatandaşlık şartlarında belki de bu listenin en ilginç ülkesine geldik. Vatandaşlık için ödemeniz gereken yahut satın almanız gereken gayrimenkul bedeli gizli tutuluyor. Ancak vatandaşlığa bu şekilde gayrimenkul satın almak isteyeceklere görüşmede sunuyorlar. Yani paranız varsa da Avusturya’dan vatandaşlık koparamayabilirsiniz…
Kaynak; 1, 2

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ