Ana sayfa Pratik Verdiği Her Kilo İçin Çalışanlarına Para Ödeyen Patron

Verdiği Her Kilo İçin Çalışanlarına Para Ödeyen Patron

140
0

Çin’in Xian şehrinde bir yatırım danışmanlığı firması patronu Wang Xuebao, çalışanlarını kilo vermeye motive etmek için ödüllendiriyor. Çalışanlar bu ödül sisteminin bir parçası olarak verdikleri kilolarla 100 yuan(50-55 TL) kazanabiliyor. Çalışanlarının motivasyonunu ve sağlık durumunu kontrol eden Wang Xuebao firması kendi içinde obeziteye karşı önlemini çoktan almış durumda. Hem de çalışanlarını ücretle ödüllendirerek…

Çalışanlarının işteki verimliliğini arttırmaya yönelik bir girişimde bulunan bu zeki patronun adı Wang Xuebao.

1-verdigi_kilolarla_calisanlarina_para_odeyen_patron

Wang Xuebao, çalışanlarının zamanının çoğunu bir masanın arkasında geçirdiklerini ve günlerini hareketsiz geçirdiğini fark ettikten sonra bu fikri ortaya attı.

2-verdigi_kilolarla_calisanlarina_para_odeyen_patron

Gelecekte Çin’deki beslenme alışkanlığından ötürü obezitenin büyük sorunlar yaratacağını öngören sağlık uzmanları 2030 yılına kadar her 4 Çinli’den 1’inin aşırı kilolara sahip olacağını ifade ediyor.

Kid eating big burger

Çalışanlarını da mutlu eden bu akıllıca çözüm sağlıklı bir diyetle birleşince, birçok çalışanın fazla kilolarını vermesine neden oldu.

4-verdigi_kilolarla_calisanlarina_para_odeyen_patron

Wang, verdiği demeçte, “Şirket çalışanları sıklıkla ofiste oturuyor ve dolaşmıyorlar. Bu yüzden aşırı kilolular. Bu kilo verme etkinliği sayesinde, yeni bir kültür oluşabilir ve sağlıklı bir rekabete girebiliriz” dedi.

Mart ayında piyasaya çıkan aylık ödül programı, Xian Jingtian çalışanlarının yarısından fazlasını kilo vermeye başarıyla motive etti.

5-weight-loss-for-cash2

Çalışanlar sağlıklı beslenmeye başlayarak, mümkün olduğunca da spor salonuna giderek, aylık nakit ikramiyelerini arttırmaya koyuldu.

7-Pure-natural-font-b-Chinese-b-font-medicine-for-slimming-weight-loss-for-slimming-slim-patch

Genç bir kadın çalışan Zhou Wei, son iki ay içinde 20 kilo vermeyi başardı ve bu süreçte 2.000 yuan (1100 TL) kazandı.

6-verdigi_kilolarla_calisanlarina_para_odeyen_patron

Zhou Wei spor salonunu her gün ziyaret ederek, günlük yemek programı ve diyetini tamamen değiştirmeyi başardı.

8-weight-loss-for-cash3

“Bugün, kızarmış mantar ve yumurta yaptım. Daha önce her gün et yemem gerekiyordu, şimdi her öğünde plan dahilinde daha sağlıklı menülerim var.”

Nakit ikramiye hakkı kazanabilmek için her çalışanın kilo kaybı 100 yuan’la ödüllendiriliyor ancak çalışanlarının en az 3 kilo verdiklerini ispat etmeleri gerekiyor.

9-verdigi_kilolarla_calisanlarina_para_odeyen_patron

Bildirildiğine göre personelin yarısından çoğu o kontenjanı karşılamayı başarmış.

10-verdigi_kilolarla_calisanlarina_para_odeyen_patron

Böylece hem çalışanlar daha sağlıklı bir hayat sürüyor, hem ikramiye kazanarak gelir seviyelerini arttırıyor hem de daha motivasyonu yüksek şekilde çalıştıkları şirkete yararlı oluyor.

Kaynak; 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here