Hotmail Giriş Sign Nasıl Yapılır?

0
314

Hotmail giriş sign ile Hotmail giriş için tıklayınız: Hotmail e posta hesabı nasıl oluşturulur? Outlook – Hotmail aç

Hotmail hesabında kayıt olarak outlook ile ortak hesap kullanabilirsiniz.

Hotmail Nedir?

Eski adıyla Windows Live Hotmail olarak da tanıdığımız Microsoft’un ücretsiz e-posta hizmeti olan Hotmail, 1995 yılında kurulmuştur. Hotmail daha sonralarda yapılan çalışmalarla birlikte Outlook ile birleştirilmiştir. Birleşimden hotmail hesap sahipleri etkilenmemiş ve hala @hotmail.com uzantılı mail adresleri kayıt olmaya açık durumdadır.

Hotmail Hesap Açma

Hotmail uzantılı bir e-posta sahibi olmak oldukça kolaydır. Hotmail giriş sign adresini yani https://signup.live.com/ adresini ziyaret ettikten sonra formu doldurma esnasında “Yeni e-posta adresi edinin.” linkine tıklayın ve sağ kısımda yer alan Outlook uzantısını Hotmail’e çevirin. Formun tamamını doldurduğunuzda hemen kullanımınıza hazır bir ücretsiz e-posta servisine sahip olacaksınız. Üstelik bu hotmail hesabınızı ayrıca Microsoft hesabı olarak da kullanabileceksiniz.

Hotmail Hesap Silme

Hotmail üzerindeki hesabınızı sonlandırmak için öncelikle http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=523898 linkine gidiş yapın. Bu sayfa içerisinde oturum açmanız talep edilirse silmek istediğiniz hesabınızla tekrardan oturumunuzu açın. Doğru hesabınızı seçtikten eminseniz İleri’ye tıklayarak devam edin. Bu sayfada karşınıza sözleşme sayfası gelecektir. Okuduğunuz maddeleri onaylamak için onay kutularını işaretleyin. Son olarak hesabınızı neden kapatmak istediğinizle ilgili nedeni belirttikten sonra “Hesabı kapanmak üzere işaretle” seçeneğine tıklayın. Bu aşamadan sonra artık Hotmail hesabınız ulaşılamaz olacak ve kısa süre sonra sistemden tamamen kaldırılacaktır.

Skype Nedir?

Yazılı ve görüntülü sohbet etmeyi sağlayan, cep telefonu, bilgisayar veya tablette ücretsiz bir uygulamadır. Skype, diğer kişilerle bire bir ücretsiz görüntülü ve sesli çağrı, grup çağrıları, anlık mesajlaşma ve dosya paylaşımı yapılabilir. Skype, kullanıcıların Outlook.com’da bir Skype video görüşmesi yapmalarını da sağlar.

Hotmail Faydalı Özellikleri

  • MSN Hotmail Free; Ücretsiz sürümdür. 5 GB depolama alanı sağlar.
  • MSN Hotmail Plus; 10GB depolama alanı sağlar yıllık 19.95$’lık bir ücreti bulunmaktadır.
  • Microsoft Office Outlook Live; Microsoft Office ile beraber gelmektedir. Yıllık 49.95 $’lık bir ücreti bulunmaktadır.

HABERE YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here