Instagram Bugün Aktif Ne Demek? (Son Görülme)

0
5038

Popüler sosyal ağlar arasında olan instagram üzerine yeni eklenen bir özellik olan ve instagram bugün aktif ne demek, instagram son görülme nedir gibi soruları kullanıcılar arasında gündeme getiren özelliği detaylıca ele aldık.

Instagram Bugün Aktif Ne Demek?

Instagram uyuglamasına yeni eklenen özelliği sizler için detayları ile açıklıyoruz. Bu içerikteki bilgiler ile artık instagram bugün aktif ne demek, instagram son görülme nedir, şuan aktif ne anlama gelir gibi aklınızdaki sorulara cevap bulacaksınız.

Birçok instagram kullancısının hoşuna giden bir özellik olsa da çoğu kullanıcının hoşuna gitmeyen bir özellik olan son görülme özelliği artık yayında. WhatsApp ve Facebook Messenger’da kullanılmakta olan özellik şimdi de Instagram için yayınlandı. Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcılarının uygulama üzerinde çevrimiçi olduğu zamanlarda ve uygulamada en son ne zaman girdiyse son görülme olarak gösteriliyor. “Şu an Aktif”, “Bugün aktifti”, “1s önce aktifti”, “24s aktif” gibi zaman aralıklarıyla gösterilen süreleri ise uygulama üzerindeki bir buton araclığıyla pasif duruma getirilebiliyor.

Instagram üzerine yeni eklenen son görülme özelliği sayesinde instagram kullanıcıları artık instagram uygulamasındaki DM (direkt mesaj) alanındaki mesajlaştığı kişilerin en son ne zaman aktif olduğunu öğrenebilecek. Tabi burada ufak bir ayrınıtıyı da es geçmeyelim bunu görebilmeniz için karşıdaki mesajlaştığınız kişinin son görülme özelliğinin aktif yani devrede olması gerekiyor. Kullanıcı isterse bu özelliği saniyeler içinde bir düğme vasıtasıyla devredışı bırakabiliyor.

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Halihazırda aktif instagram kullanıcısıysanız bu işlem tüm instagram kullanıcıları için otomatik aktif olarak geliyor. Olası bir durumda son görülme özelliğini pasif hâle getirdiyseniz ise son görülme özelliğini mesajlaştığınız kişiler için tekrar göstermek isterseniz bu işlem için; Instagram uygulamasından Seçenekler menüsü alt tarafta “Hareket Durumunu Göster” seçeneği yan tarafında bulunan buton aracılığıyla aktif ya da pasif duruma getirebilirsiniz.

Instagram Son Görülme Özelliği İle İlgili Bazı Önemli Uyarılar

  • Son görülme özelliği, kişi hesabınızı takip etmese bile çalışır.
  • Siz onay vermeden instagram son görülme özelliği aktif olarak gelir.
  • Bu özelliği kapatınca diğer hesaplarında son görülme zamanları görülmez.

HABERE YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here