Ana sayfa Teknoloji Instagram Hesap Çalma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Çalma İşlemi Nasıl Yapılır?

342
0

Instagram hesap çalma işlemi nasıl yapılır diye birçok kullanıcı arıyor.

Popüler sosyal ağ olan instagram hesap çalma ve instagram çalma işlemini nasıl yapacağınızı bu yazımızda öğreneceksiniz.

Hesap çalma yöntemleri diğer yaygın bilinen adıyla “hack” olarak bilinen işlemler dendiğinde, karşınıza oldukça yaygınlaşan ve çoğunluk tarafından bilinir olmaya başlayan “Keylogger” kelimesi çıkar. Peki, nedir bu? Çeşitli hileler vasıtasıyla kişilerin klavyelerinde bastıkları her tuşun sırasıyla sizin mailinize gelmesini sağlayan bir casusluk yöntemidir. Daha açık bir ifadeyle kişinin tüm klavye hareketlerine erişebilen bu teknik ile kullanıcı adı ve şifrelere erişilebiliyor. Son zamanlarda daha büyük bir kitle tarafından öğrenilmesiyle kişiler daha bilinçli olmayı başardı ve sıklıkla kendilerini bu tür tehditlerden koruyabilir bir hal aldılar. Peki, bu keylogger size nasıl ulaşır? Yani keylogger atma yöntemleri nelerdir? İlk göz attığımızda en yaygın teknikleri karşımıza şöyle çıkıyor. Kişilere Instagram fotoğraf beğeni hile programları yahut takipçi hilesi adı altında keylogger atılabiliyor. Yani bu programları kullandığınızda sizin klavye hareketlerinizin bir başka mail adresi üzerine teker teker düşerek sizinle ilgili hesap bilgilerinin aktarılması mümkün.

Keylogger dışında Instagram hesap çalma yöntemi yok mudur? Elbette birkaç başka seçenek daha mevcut ama en bilindik yöntem keylogger olduğu için üzerinde itinayla durmak istedim.

Bir diğer Instagram hesap çalma yöntemi ise kişinin tam konumuna erişerek bu kişinin konumuna geliniyor ve o konumdaki kişiymiş gibi Instagram ekibine şifremi unuttum şikâyetinde bulunuluyor. Bu sayede Instagram ekibinde karışıklık yaratarak başka bir maile hesap bilgilerinin gönderilmesi sağlanabiliyor. Birkaç çeşitli ileri düzey bilişim bilgisi sayesinde de çeşitli yalan ve dolandırıcılıklarla da Instagram hesap çalmayöntemleri bulunuyor.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda özellikle dikkat edilmesi gereken konu şudur ki kişisel hesaplarınızın güvenliği sizin dikkatli kullanımınıza ve güvenliğinizi ihlal etme riski olan programlardan uzak durmanıza bağlı. Bu söylenenlere dikkat ederek büyük oranda kişisel hesaplarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Instagram hesabı çalma videosu:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here