Ana sayfa Teknoloji İnstagram Hikaye Boyutu Kaç Olmalı ?

İnstagram Hikaye Boyutu Kaç Olmalı ?

173
0

İnstagram hikaye boyutu ile ilgili yazılan yazıda popüler sosyal ağ instagram üzerinde paylaşılan hikayelerin boyutları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Instagram hikaye fotoğraf boyutu ayarlama konusunda problem yaşayanlar için bir içerik yazmaya karar verdim. Son zamanda popüler hale gelen instagram stories hikaye paylaşma instagram kullanıcıları arasında çok sık kullanılmaktadır. Bu içerik içerisindeki bilgilerle Instagram hikayelere yüklediğiniz görsellerde fotoğraf sığdırma gibi sorunlarınızdan tamamen kurtulacaksınız.

İşte instagram hikaye boyutları açıklaması

Instagramın hikaye fotoğraflarının boyutları 9:16’dır. Yani eğer fotoğraflarımızı eni 9 boyu 16 olan oranlarda dikdörtgen şekilde kırparsanız fotoğraflarınız hikayeye tam olarak oturacaktır. Bu oranda piksel karşılığı olarak 900px eni ve 1600px boyu olan bir fotoğraf seçtiğinizde ekrana tam oturacaktır. Fakat fotoğraflarınızın orijinal kadrajı bozulmak zorunda kalabiliyor. Peki kırpmadan fotoğraflarımı Instagram hikayede kolaylıkla nasıl paylaşırım derseniz bunun için hazırlanmış bir uygulama da mevcut. NoCrop for Instagram Story isimli uygulama ile seçtiğiniz yatay bir fotoğrafı bile hikayeye uygun boyut içerisine yerleştirip fotoğrafınızı kırpmak zorunda kalmadan paylaşabiliyorsunuz.

NoCrop for Instagram Story İndir

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here