İnstagram Hikaye Boyutu Kaç Olmalı ?

İnstagram Hikaye Boyutu Kaç Olmalı ?

53
0
PAYLAŞ

İnstagram hikaye boyutu ile ilgili yazılan yazıda popüler sosyal ağ instagram üzerinde paylaşılan hikayelerin boyutları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Instagram hikaye fotoğraf boyutu ayarlama konusunda problem yaşayanlar için bir içerik yazmaya karar verdim. Son zamanda popüler hale gelen instagram stories hikaye paylaşma instagram kullanıcıları arasında çok sık kullanılmaktadır. Bu içerik içerisindeki bilgilerle Instagram hikayelere yüklediğiniz görsellerde fotoğraf sığdırma gibi sorunlarınızdan tamamen kurtulacaksınız.

İşte instagram hikaye boyutları açıklaması

Instagramın hikaye fotoğraflarının boyutları 9:16’dır. Yani eğer fotoğraflarımızı eni 9 boyu 16 olan oranlarda dikdörtgen şekilde kırparsanız fotoğraflarınız hikayeye tam olarak oturacaktır. Bu oranda piksel karşılığı olarak 900px eni ve 1600px boyu olan bir fotoğraf seçtiğinizde ekrana tam oturacaktır. Fakat fotoğraflarınızın orijinal kadrajı bozulmak zorunda kalabiliyor. Peki kırpmadan fotoğraflarımı Instagram hikayede kolaylıkla nasıl paylaşırım derseniz bunun için hazırlanmış bir uygulama da mevcut. NoCrop for Instagram Story isimli uygulama ile seçtiğiniz yatay bir fotoğrafı bile hikayeye uygun boyut içerisine yerleştirip fotoğrafınızı kırpmak zorunda kalmadan paylaşabiliyorsunuz.

NoCrop for Instagram Story İndir

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikLG G3 Recovery Mode Açma Kapama Resimli Anlatım
Sonraki İçerikNusret Fiyat Listesi 2018
Almanya'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Ekliyo.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

YORUM YOK

İÇERİĞE YORUM YAZ